Blog

Latest Industry News

Typowy stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać wymiary w trakcie miesiączki

Typowy stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać wymiary w trakcie miesiączki

Jajo przesuwa się w kierunku macicy. niezapłodnione jajo może spotkać 24 godziny.

Niemal wszystkie kobiety są płodne przez około 6 dni w miesiącu – 5 dni przed owulacją, a także w dniu owulacji. Naturalne planowanie rodziny wykorzystuje różne metody określania dni płodności.

Możesz wykorzystać naturalne planowanie rodziny, aby kontrolować na wiele sposobów:

Metoda rytmiczna. Jeden z najstarszych sposobów naturalnego planowania gospodarstwa domowego, z pewnością opiera się tylko na kalendarzu. Normalny stan kobiety trwa od 28 do 32 dni. Owulacja zwykle ma miejsce około 14. dnia, więc unikasz braku ochrony w dniach od 8 do 19, ponieważ wtedy jesteś najbardziej płodna.

Metoda śluzu szyjkowego lub owulacji. Tutaj możesz śledzić swoje marki. Kiedy owulujesz, Twoja jest czysta, elastyczna i mokra, jak białko surowego jajka. Każdego dnia zapisujesz, jaki jest Twój śluz, aby wiedzieć, kiedy masz owulację.

Metoda podstawowej temperatury ciała (BBT). Twoja temperatura może wzrosnąć od 0,5 do 1 stopnia podczas owulacji i pozostać tam do następnego okresu. Dzięki tej metodzie każdego ranka mierzysz temperaturę, zanim wyjdziesz z łóżka, zanim zaczniesz coś jeść lub pić. Sam BBT nie jest świetnym sposobem na przerwanie ciąży, ponieważ wykres temperatury pozwala wiedzieć, kiedy już nastąpiła owulacja.

Metoda objawowo-termiczna. Dzięki temu łączysz kilka technik, często BBT i śluz szyjkowy. Korzystanie z więcej niż jednej metody może zapewnić lepsze wyobrażenie o tym, co robisz w swoim ciele

Naturalne planowanie domu nie jest tak efektywne jak inne. Na podstawie CDC wskaźnik awaryjności wynosi 24%. Oznacza to, że około 1 na 4 kobiety stosujące naturalne planowanie rodziny będzie tego robić.

Musisz być ostrożny, sumienny i mieć dużo samokontroli, aby ćwiczyć naturalne planowanie domu. Aby osiągnąć sukces, musisz całkowicie przestrzegać wytycznych.

Oczywiste jest, że jest to ściśle związane z samopoczuciem emocjonalnym kobiet. i częściej dotykają kobiety w wieku rozrodczym niż mężczyźni lub kobiety po menopauzie. Estrogen jest również powiązany z zaburzeniami nastroju, które występują tylko u kobiet – przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne i.

Dokładny wpływ estrogenów na emocje jest znacznie mniej prosty. Czy może to być nadmierna ilość estrogenu? Może za mało? Okazuje się, że emocjonalny wpływ estrogenu jest prawie tak tajemniczy, jak same nastroje.

Począwszy od okresu dojrzewania jajniki kobiety zaczynają uwalniać estrogen w koordynacji z każdą miesięczną miesiączką. W połowie cyklu poziomy nagle gwałtownie rosną, powodując uwolnienie jajka (). Potem spadają równie szybko. Przez resztę miesiąca poziom estrogenu stopniowo rośnie i spada.

Normalne poziomy estrogenu są bardzo zróżnicowane.reprostal opinie lekarzy Duże różnice są typowe dla kobiet w różnych dniach lub między dwiema kobietami w tym samym dniu cyklu. Określona mierzona ilość estrogenu nie przewiduje zaburzeń emocjonalnych.

To nie jest wyrażanie estrogenu, nie jest głównym graczem w regulowaniu nastrojów. Estrogen działa wszędzie w ludzkim ciele, na przykład w obszarach kontrolujących emocje.

Kilka skutków estrogenu obejmuje:

 • Zwiększenie serotoniny, a także ilość receptorów serotoninowych w obrębie.
 • Modyfikacja produkcji, a także konsekwencje endorfin, „poprawiających samopoczucie” substancji chemicznych w.
 • Ochrona nerwów przed uszkodzeniem i prawdopodobnie stymulowanie wzrostu nerwów.

Nie da się przewidzieć, co te efekty oznaczają u konkretnej kobiety. Działania estrogenu są zbyt złożone, aby naukowcy mogli je w pełni zrozumieć. Na przykład, pomimo pozornie pozytywnego wpływu estrogenu na organizm, nastrój wielu kobiet poprawia się później, gdy poziom estrogenu jest wyjątkowo niski.

Niektórzy specjaliści uważają, że niektóre kobiety są bardziej podatne na normalne zmiany estrogenu w okresie menstruacyjnym. Sugerują, że to kolejka górska hormonów występujących w latach rozrodczych, które powodują zaburzenia nastroju.

Aż 90% kobiet odczuwa nieprzyjemne objawy przed miesiączką. Jeśli objawy są wystarczająco poważne, aby ograniczyć jakość życia, należy rozumieć, że jest to (PMS). W większości przypadków PMS występuje, gdy:

 • Fizyczne i emocjonalne objawy pojawiają się niezawodnie kilka dni przed wieloma kolejnymi miesiączkami (okresami).
 • Zewnętrzne objawy znikają po upływie pewnego czasu i nie pojawiają się w innym czasie.
 • Zewnętrzne objawy powodują poważne problemy osobiste (takie jak na przykład w biurze, szkole lub w domu).
 • Żadne leki, narkotyki, alkohol ani inne zdrowie nie mogą być winne.

, obrzęk rąk lub nóg i tkliwość byłyby zwykłymi objawami fizycznymi. Może pojawić się uczucie nadmiernej emocjonalności, przeżywanie, złość i drażliwość lub wycofanie społeczne. Aż od 20% do 40% kobiet może mieć PMS w pewnym momencie życia.

„”

może być miednicą i niższą, co niektóre kobiety doświadczają podczas. zwykle dzieje się mniej więcej w połowie między; stąd określenie mittelschmerz, który pochodzi od niemieckich słów oznaczających „środek” i „ból”.

Ból związany z owulacją może mieć różną postać, od łagodnego ukłucia do silnego rozdrażnienia i zwykle trwa od kilku chwil do godzin. Zwykle występuje po jednej stronie miednicy lub miednicy i może nawet zmieniać się co miesiąc, w zależności od tego, który jajnik uwalnia komórkę jajową w trakcie tego cyklu. W niektórych przypadkach może wystąpić niewielkie krwawienie z pochwy lub wydzielina. Niektóre kobiety doświadczają tego, zwłaszcza jeśli ból jest silny.

Wiele kobiet nigdy nie doświadcza bolesnej owulacji. Jednak niektóre kobiety odczuwają ból w połowie cyklu każdego miesiąca i na podstawie bólu określają owulację.

Gdy jajo rozwija się w jajniku, jest otoczone płynem pęcherzykowym. Podczas owulacji z jajnika wydostaje się jajeczko, a także płyn, a także jego część. Ponieważ dokładna przyczyna mittelschmerz nie jest znana, uważa się, że płyn lub może podrażniać wyściółkę jamy brzusznej, powodując ból. Ból znika zaraz po uwolnieniu komórki jajowej lub gdy organizm wchłonie płyn lub krew.

Owulacja często występuje około czternastu dni przed następnym cyklem, więc czas związany z bólem sprawia, że ​​mittelschmerz jest łatwe do rozpoznania. Aby po prostu pomóc ustalić, czy ból jest związany z owulacją, lekarz może poprosić Cię o sporządzenie wykresu cykli miesiączkowych, odnotowując wszelkie epizody bólu oraz zlokalizowany obszar bólu (ból owulacji często występuje po jednej stronie dolnej części brzuch). Twój lekarz może również wykonać badanie jamy brzusznej i miednicy, aby pomóc wyeliminować inne możliwe, takie jak na przykład torbiel w jajniku. Jeśli ból jest silny lub jeśli lekarz zauważy jakiekolwiek nieprawidłowości w badaniu, może zlecić wykonanie badań krwi lub prześwietlenia, aby pomóc ustalić przyczynę bólu.https://yourpillstore.com/

„”

31 października 2008 – Czy kobiety mogą powiadomić samców, że są płodne poprzez niewielkie zmiany w ich dźwięku?

Nowe badanie analizuje możliwy związek między tym, jak zmienia się głos kobiety, gdy osiąga ona najbardziej płodny okres miesiąca.

Badanie to było współautorem Gregory’ego Bryanta i Martie Haselton z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles.

Zebrali 69 kobiet, typowo w wieku 20 lat, z których wszystkie miały regularne miesiączki i nigdy nie stosowały hormonów.

Następnie badacze zebrali od uczestników dwa zestawy próbek dźwiękowych.

Jedno nagranie dźwiękowe zostało zrobione, gdy kobiety były w szczytowym okresie płodnym. Inny skończył się, gdy byli na najniższym końcu dla.

Wszystkie panie zostały poproszone o wyrażenie zdania: „Cześć, jestem studentką na UCLA”. Powiedziano im również, aby wymawiali ciąg samogłosek, jak „eh” w „zakład”.

Okazuje się, że po tym, jak kobiety były najbardziej płodne, wysokość głosów znacznie wzrosła w porównaniu z nagraniem wykonanym w skróconym okresie płodnym.

Ale działo się to tylko wtedy, gdy wypowiadali zdanie, być może nie wtedy, gdy uczestnicy wypowiadali samogłoski.

Ta różnica w wysokości była największa w najbardziej płodnym okresie kobiet, dwa dni wcześniej. To „okno” jest wtedy, gdy kobiety mają największe prawdopodobieństwo poczęcia małego dziecka.

Autorzy badania piszą w opublikowanym artykule, wykorzystując odkrycia, że ​​ich praca wnosi wkład w ludzkie badania pokazujące, że kobiety mogą angażować się w drobne, nieświadome nawyki w najbardziej płodnych okresach.

Autorzy powołują się na wcześniejsze badania, że ​​kobiety ubierają się bardziej atrakcyjnie, kiedy są, i że egzotyczne tancerki stosują wytyczne, gdy są najbardziej płodne.

Badacze piszą, że możliwe jest, że krążące wokół hormony w okresie wysokiej płodności wpływają na sposób, w jaki brzmi dźwięk.

Badania pojawiają się w numerze z grudnia 2008 roku Listy biologiczne.

WebMD Health News Sprawdzone przez 31 października 2008 r

ŹRÓDŁA:

Bryant, G. i Haselton, M., Listy biologiczne, Grudzień 2008.

Informacja prasowa, UCLA.

© 2008 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czy próbujesz mieć dziecko, ale ciąża naprawdę nie występuje? Możesz się zastanawiać, czy Ty lub Twój kochanek macie problem medyczny, który musicie odkryć. Poświęć kilka minut, aby dowiedzieć się dokładnie, co oznacza niepłodność i jakie są jej przyczyny. Następnie porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie powinny być Twoje następne kroki.

Lekarze nazywają to niepłodnością, jeśli nie zajdziesz w ciążę po roku regularnego seksu bez konieczności stosowania antykoncepcji. Jeśli jesteś kobietą powyżej 35 roku życia, oznacza to, że nie poczniesz po 6 miesiącach.

Niepłodność nie zawsze oznacza, że ​​jesteś „bezpłodny” – nie możesz nigdy cieszyć się dzieckiem. Połowa par, które szukają pomocy, może w końcu mieć dziecko, samodzielnie lub z pomocą lekarza.

Mężczyźni i kobiety mogą mieć problemy z płodnością. U około 20% niepłodnych par oboje partnerzy mają problemy z płodnością, a także u około 15% par, po przeprowadzeniu wszystkich testów nie można ustalić przyczyny. Z pewnością nazywa się to niewyjaśnioną bezpłodnością.

Jeśli jesteś mężczyzną, najbardziej typową przyczyną niepłodności jest tak naprawdę problem z takimi rzeczami jak:

 • Niski, a to oznacza, że ​​masz za mało lub nie masz nasienia w nasieniu
 • Twoje plemniki nie poruszają się tak dobrze, jak powinny, co jest czasami nazywane niską ruchliwością plemników.
 • Masz nienormalnie uformowane plemniki.
 • Twoje kanały nasienne są zablokowane.

Innym powszechnym problemem jest tymczasowy spadek ilości wytwarzanych plemników. Może się to zdarzyć, gdy twoje jądra zostaną zranione. Na przykład może się zdarzyć, że twoje jądra były zbyt gorące przez zbyt długi czas lub miałeś kontakt z substancjami chemicznymi lub przyjmowałeś leki, które wpływają na sposób wytwarzania nasienia.

Jeśli pijesz alkohol lub palisz, liczba plemników może spaść.

Również mężczyźni w wieku 40 lat i starsi mają niższą płodność.

Głównym powodem niepłodności jest brak owulacji, a to oznacza, że ​​nie uwalniasz komórki jajowej z jajnika. Główną przyczyną może być stan zwany zespołem policystycznych jajników.

Problemy z jajowodami, które przenoszą komórki jajowe z jajnika do macicy, są naprawdę częstą przyczyną niepłodności. Czasami twoje rurki są zablokowane przez blizny spowodowane zanieczyszczeniem lub stanem zwanym.

może powodować problemy z płodnością u kobiet, a także bycie lub niedowaga może odgrywać rolę.

Jeśli jajo zdoła przetrwać podczas jajowodów, wiele rzeczy może powstrzymać je przed zagnieżdżeniem się w macicy. Śluz szyjki macicy może uszkodzić plemniki lub spowolnić ich postęp.

U kobiet płodność spada wraz z wiekiem, a znacznie bardziej po 35 roku życia. Poczęcie dziecka po 45 roku życia jest rzadkością.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do 30 marca 2019 r

ŹRÓDŁA: 

Międzynarodowa Rada ds. Pomysłów i Upowszechniania Niepłodności.  

Podręcznik Merck 2005.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli masz i dlatego się zastanawiasz, najprawdopodobniej masz kilka kluczowych pytań. Czy to może być dla mnie bezpieczne? Czy utrudni mi poczęcie? Jeśli rzeczywiście to zrobię, jak mogę sobie poradzić, gdy tego oczekuję? Czy moje leki przeciwdrgawkowe mogą zaszkodzić mojemu dziecku?

Na szczęście prawie wszystkie kobiety z padaczką rodzą normalne, zdrowe niemowlęta. Jeśli podejmiesz środki ostrożności, prawdopodobieństwo urodzenia zdrowego dziecka przekracza 90%. Znajdziesz zwiększone ryzyko. Jednak ścisła współpraca z lekarzem pomoże zmniejszyć to ryzyko.

Zanim spróbujesz zajść w ciążę, musisz porozmawiać ze swoim neurologiem i swoim. Większość lekarzy sugeruje, aby panie z padaczką podczas ich leczenia były objęte opieką położnika wysokiego ryzyka. Oboje mogą chcieć cię uważnie obserwować przez cały czas.

Możliwe, że posiadanie epilepsji może sprawić, że zajście w ciążę będzie trudniejsze. Panie z padaczką mają mniej dzieci niż kobiety w ogóle. Ich współczynnik dzietności jest od 25% do 33% niższy od średniej. Dokładnie dlaczego tak jest? Oto kilka możliwych powodów:

 • panie z padaczką mają wyższe wskaźniki niektórych chorób, które mogą powodować bezpłodność. Jednym z tych prostych jest zespół policystycznych jajników (PCOS).
 • Panie z padaczką częściej mają nieregularne cykle miesiączkowe, co utrudni zajście w ciążę.
 • Kobiety z padaczką są również bardziej narażone na cykle menstruacyjne, które nie produkują komórki jajowej. Nazywa się to cyklami bezowulacyjnymi.
 • Niektóre leki przeciwdrgawkowe mogą wpływać na poziom hormonów w jajnikach, co może wpływać na funkcje rozrodcze.
 • Panie z padaczką są bardziej narażone na nieprawidłowości w hormonach związanych z ciążą.

Badanie z 2018 roku wykazało, że ogólnie kobiety z padaczką, które nie miały historii niepłodności, są po prostu tak samo narażone na poczęcie, jak kobiety bez epilepsji.

Jeśli napady nie zostaną opanowane, wpłynie to również na twoją płodność. Specjaliści twierdzą, że jeśli kobieta ma napady w czasie, gdy jej ciało przygotowuje się do owulacji, mogą zakłócać sygnały, które powodują ten proces.

Kiedy zajdziesz w ciążę, kontrolowanie napadów będzie jeszcze ważniejsze. Ataki w czasie ciąży mogą mieć wpływ na zdrowie dziecka. Możesz upaść lub niemowlę może zostać pozbawione tlenu podczas napadu, co może zranić niemowlę i zwiększyć ryzyko urodzenia martwego dziecka.

to naprawdę objaw, którego wiele kobiet doświadcza przez całe lata menstruacyjne. Kluczowym czynnikiem, który odróżnia () od innych typów, jest czas wystąpienia objawów. PMS przypisano dużo ponad 150 różnych objawów, jednak cechą charakterystyczną problemów związanych z PMS jest ich występowanie w ciągu czternastu dni przed wystąpieniem miesiączki (mniej więcej w czasie). Przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne (PMDD) jest w rzeczywistości poważniejszym podtypem PMS, który obejmuje więcej rodzajów objawów emocjonalnych (takich jak na przykład smutek, wahania nastroju, drażliwość i brak zainteresowania rzeczami). Kobiety cierpiące na depresję związaną z PMS i PMDD zgłaszają dramatyczne wytchnienie od objawów po rozpoczęciu miesiączki.

Z drugiej strony – znany medycznie jako – trwa co najmniej dwa tygodnie lub dłużej i wiąże się z poczuciem bezradności i beznadziejności. Duża depresja jest zwykle związana z niezdolnością do wykonywania codziennych czynności w pracy, a także do komunikowania się społecznie, a także z brakiem zainteresowania czynnościami, z których wcześniej korzystano.

Pomimo częstego występowania depresji wśród kobiet, wiele pacjentek czuje się zbyt odizolowanych i zawstydzonych, aby omówić swoje objawy z lekarzem. Bardzo ważne jest, aby porozmawiać o swoich objawach razem z lekarzem, zwłaszcza jeśli odczuwasz brak apetytu, skrajną nerwowość, brak zainteresowania lub niezdolność do wykonywania codziennych czynności. Leczenie jest łatwo dostępne dla wszystkich typów depresji, a także dla PMS. i PMDD

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do dnia 21 października 2019 r

DOSTAWA: 

Forrester- Knauss C. BMC Public Health, Październik 2011.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

W Stanach Zjednoczonych typowy wiek zachorowania na „naturalny” to 51 lat. Jednak ze względu na genetykę, chorobę lub niektóre kobiety przechodzą przed 40 rokiem życia. Menopauza występująca przed tym wiekiem, naturalna lub indukowana, nazywana jest „przedwczesna” menopauza.

Oprócz radzenia sobie z innymi objawami, które towarzyszą menopauzie, wiele kobiet przechodzących przedwczesną menopauzę musi radzić sobie z dodatkowymi problemami fizycznymi i emocjonalnymi. Na przykład, ponieważ menopauza oznacza koniec okresu płodności kobiety, kobieta, która tego chce, prawdopodobnie będzie miała kłopoty.

przedwczesnej menopauzy w wielu przypadkach są podobne do tych, które występują u kobiet przechodzących naturalną menopauzę i mogą obejmować:

 • Nieregularne lub nieodebrane miesiączki
 • Okresy, które są cięższe lub lżejsze niż zwykle
 • (nagłe uczucie ciepła, które rozprzestrzenia się po tułowiu)

Te objawy są naprawdę oznaką, że jajniki produkują mniej.

Wraz z powyższymi objawami u niektórych kobiet mogą wystąpić:

 • (mogą również stać się cieńsze i mniej elastyczne)
 • drażliwość i pogorszenie ()
 • Zmiany emocjonalne (drażliwość, wahania nastroju, łagodne)
 • , , lub usta

Oprócz objawów z powyższej listy, jeśli masz mniej niż 40 lat i doświadczasz któregokolwiek z poniższych stanów, musisz skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy przechodzisz przedwczesną menopauzę:

 • Napotkałeś lub
 • Ty lub członek rodziny przychodzisz z takim jak, lub
 • Bezskutecznie próbowałeś zostać dłużej niż rok
 • Twoja matka lub siostra doświadczyły przedwczesnej menopauzy

Aby zdiagnozować przedwczesną menopauzę, Twój lekarz najprawdopodobniej wykona polecenie i wylosuje, aby wykluczyć inne schorzenia, takie jak ciąża i choroba. Może również zamówić test sprawdzający twoje poziomy. Niski poziom estradiolu, forma, może wskazywać, że twoje jajniki zaczynają zawodzić. Kiedy poziom estradiolu jest poniżej 30, może to oznaczać, że jesteś w okresie menopauzy.

Jednak prawdopodobnie najważniejszym testem używanym do diagnozowania przedwczesnej menopauzy jest tak naprawdę test mierzący hormon folikulotropowy (FSH). FSH powoduje, że jajniki wytwarzają estrogen. Kiedy twoje jajniki spowalniają produkcję estrogenu, poziom FSH wzrasta. Kiedy poziom FSH przekracza 40 mIU / ml, często oznacza to, że jesteś w okresie menopauzy.

W poczęciu dziecka liczy się czas. Chcesz mieć pewność, że warunki są odpowiednie do zaspokojenia jajeczka i nasienia. Twoja miesiączka może dostarczyć wskazówek, kiedy organizm jest w stanie rozpocząć zabieg.

Pierwszym chwiejnym krokiem jest opanowanie czasów, w których jesteś najbardziej płodny. Prawie wszystkie kobiety mają 28-dniową miesiączkę. Co oznacza, że ​​możesz począć przez około 6 dni każdego miesiąca. Obejmuje to dzień, w którym niektóre z jajników uwalniają komórkę jajową, zwaną owulacją, a także 5 dni wcześniej. Kochanie się w tym oknie jest kluczowe. Nie możesz zajść w ciążę bez owulacji, a śledzenie miesięcznych miesiączek jest jedną z metod poznania płodności swojego organizmu.

Aby go znaleźć, musisz sporządzić wykres miesiączki i zanotować czas jej trwania. Dzień 1 może być pierwszym dniem miesiączki. Ponieważ długość twojego cyklu może się nieznacznie różnić z miesiąca na miesiąc, najlepiej jest śledzić go przez kilka miesięcy.

Po typowym cyklu odejmij 18 dni od długości najkrótszego cyklu. To właściwie pierwszy dzień, w którym możesz być płodny. Następnie odejmij 11 dni od długości swojego najdłuższego cyklu. To właściwie ostatni dzień, w którym możesz być płodny. Kochanie się między tymi dwiema randkami zapewnia najbardziej przydatne ujęcie w poczęciu dziecka.

Warto też uważnie przyjrzeć się oznakom, że organizm ludzki jest w stanie owulować. Jednym ze sposobów jest sprawdzenie podstawowej temperatury ciała (BBT).

BBT to temperatura z samego rana. Właśnie wtedy, gdy owulujesz, nieznacznie wzrasta – czasami o mniej niż kwalifikacje – i pozostaje wyżej, dopóki nie zacznie się miesiączka. Jeśli codziennie rejestrujesz temperaturę, możesz dostrzec subtelne zmiany, które oznaczają, że jeden z jajników uwolnił komórkę jajową.

Aby po prostu wziąć BBT, będziesz chciał:

Użyj podstawowego termometru do ciała. Jest bardziej czuły w porównaniu ze standardowym i może pokazywać zmiany temperatury nawet o ułamek stopnia. Dostaniesz je w wielu aptekach za mniej niż 20 USD.

Wiele osób z problemami nawet tego nie rozumie, dopóki nie spróbują mieć pliku. To dlatego, że często problemy nie mają objawów. Więc niezależnie od tego, czy aktywnie starasz się mieć dzieci, czy po prostu prawdopodobnie to zrobisz później, dobrze jest zrozumieć, czy cokolwiek robisz ty lub twój ukochany, może obniżyć to prawdopodobieństwo.

Jeśli nie możesz dokładnie zrozumieć, co może mieć wpływ na twoją płodność, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Mężczyźni i kobiety są równie narażeni na problemy z płodnością. W około jednej trzeciej przypadków oboje partnerzy mają problemy lub lekarze nie mogą ustalić przyczyny.

Oto kilka czynników, które wpływają na zdolność pary do posiadania:

Wiek. Kobiety rodzą się z ilością kolekcji. Ta liczba spada, ponieważ się starzeją, co utrudnia im osiągnięcie połowy trzydziestki. W wieku 40 lat prawdopodobieństwo zajścia w ciążę spada z 90% do 67%. W wieku 45 lat to tylko 15%. Facet jest mniej płodny po 40 roku życia.

czy jesteś w stanie zmniejszyć swoje ryzyko? Typ. Kiedy chcesz mieć młode, nie czekaj. Im młodszy jesteś, tym większy.

. Jeśli palisz lub, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest mniejsze. Tytoń i może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia u kobiet i zmniejszać liczbę mężczyzn. Palacze również przechodzą menopauzę o 2 lata wcześniej niż osoby niepalące. Może również (ED).

czy jesteś w stanie zmniejszyć swoje ryzyko? Tak. Nie pal ani nie używaj żadnych wyrobów tytoniowych.

Picie . Lekarze twierdzą, że obecnie nie ma bezpiecznej ilości kobiet, które mogą pić w trakcie. Może to spowodować. Może również zmniejszyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, a intensywne picie może zmniejszyć liczbę plemników u mężczyzn.

czy jesteś w stanie zmniejszyć swoje ryzyko? Tak. Mężczyźni i kobiety powinni unikać alkoholu podczas prób zajścia w ciążę.

. Kobiety, które są, mogą mieć i pomijać. Ale kobiety ze skrajną niedowagą również mogą mieć problemy – ich układ rozrodczy może się całkowicie wyłączyć. Mężczyźni, którzy są, mogą mieć plemniki gorszej jakości lub zaburzenia erekcji.

© 2014 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • Poprz
 • Kolejny

Pierś może być tkanką pokrywającą mięśnie klatki piersiowej (piersiowe). Kobiece piersi są zbudowane ze specjalistycznej tkanki, która produkuje mleko (tkanka gruczołowa), a także tkankę tłuszczową. O wielkości piersi decyduje ilość tłuszczu.

Główna pierś produkująca mleko jest podzielona na 15 do 20 części zwanych płatami. W obrębie każdego płata znajdują się mniejsze struktury, zwane zrazikami, w których wytwarzane jest mleko. Mleko przepływa przez system maleńkich rurek zwanych kanałami. Kanały łączą się i łączą w większe kanały, które prędzej czy później wychodzą ze skóry w brodawki. Ciemna część skóry otaczająca sutek nazywana jest otoczką.

Tkanka łączna i więzadła wspierają Twoją pierś i nadają jej kształt. Nerwy zapewniają czucie Twojej piersi. Pierś obejmuje również tętnice, naczynia chłonne i węzły chłonne.

 • : Złośliwe komórki (rakowe) rozmnażające się nieprawidłowo w piersi, ostatecznie rozprzestrzeniające się na resztę ludzkiego ciała, jeśli nie są leczone. Rak piersi występuje prawie wyłącznie u kobiet, chociaż może to dotyczyć mężczyzn. Objawy raka piersi obejmują guzek, krwawą wydzielinę z brodawki lub zmiany skórne.
 • (DCIS): Rak piersi w komórkach przewodowych, który prawdopodobnie nie zaatakował głębiej ani nie rozprzestrzenił się po organizmie. Kobiety, u których zdiagnozowano DCIS, mają duże prawdopodobieństwo wyzdrowienia.
 • (LCIS): Chociaż nazywany jest rakiem LCIS, który występuje w komórkach zrazika produkujących mleko, nie atakuje ani nie rozprzestrzenia się i nie jest tak naprawdę prawdziwym rakiem. Jednak kobiety z LCIS mają zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania na inwazyjnego raka piersi w przyszłości.
 • : Rak piersi, który zaczyna się w komórkach przewodów, ale następnie wnika w głąb piersi, niosąc możliwość rozprzestrzenienia się na resztę ludzkiego ciała (przerzuty). Inwazyjny rak przewodowy jest najczęstszą odmianą inwazyjnego raka piersi.
 • : Rak piersi, który zaczyna się w komórkach zrazikowych produkujących mleko, ale następnie wnika w głąb piersi, niosąc potencjał rozprzestrzeniania się na resztę ludzkiego ciała (przerzuty). Inwazyjny rak zrazikowy jest zdecydowanie rzadką postacią raka piersi.
 • : łagodny (niezłośliwy), wypełniony płynem worek, który często rozwija się u kobiet w wieku około 30 lub 40 lat. Torbiele piersi mogą powodować tkliwość, a nawet mogą zostać odsączone.
 • : Bardzo częste niezłośliwe guzy lite związane z sutkami. Przeciętny gruczolakowłókniak tworzy bezbolesny, ruchomy guzek w piersi i najczęściej występuje u kobiet w wieku około 20 lub 30 lat.
 • : typowy stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać wymiary w trakcie miesiączki.
 • : Biopsja piersi może wykazać nienormalne namnażanie się komórek przewodowych o normalnym wyglądzie, niezłośliwych. Obecność zwykłej hiperplazji może nieznacznie zwiększać ryzyko raka piersi w życiu kobiety.
 • : Nieprawidłowo wyglądające komórki namnażające się w przewodach piersiowych (atypowy rozrost przewodowy) lub zrazikach (atypowy rozrost zrazikowy), czasami wykrywany podczas biopsji piersi. Mimo że stan nie jest nowotworowy, kobiety z atypowym rozrostem mają od czterech do pięciu razy większe ryzyko zachorowania na raka piersi w porównaniu z kobietami bez nieprawidłowości piersi.
 • : Niezłośliwa, brodawkowata masa piersi, która rośnie w przewodach piersiowych. Brodawczaki wewnątrzprzewodowe mogą być guzkiem lub powodować wyciek przezroczystego lub krwawego płynu z sutka.
 • Gruczolistość piersi: niezłośliwe powiększenie związane z zrazikami piersi. Na mammografii gruczolakowatość może wydawać się rakiem piersi, więc biopsja może być poważnie potrzebna, aby wyeliminować raka piersi.
 • : rzadki, często duży, szybko rosnący guz piersi, który w USG wygląda jak gruczolakowłókniak. Guzy liściaste mogą być łagodne lub złośliwe i najczęściej rozwijają się u kobiet po czterdziestce.
 • : W odpowiedzi na obrażenia ciała w tłustej części piersi może rozwinąć się guzek blizny. Podczas badania lub mammografii ta masa może wydawać się rakiem piersi.
 • : Zapalenie piersi, powodujące zaczerwienienie, ból, ciepło i obrzęk. Matki karmiące są bardziej narażone na zapalenie sutka, które często jest skutkiem choroby. 
 • : Złogi wapnia w piersi są naprawdę częstym odkryciem na mammogramach. Wzorzec wapnia może sugerować raka, co prowadzi do dalszych testów lub biopsji.
 • : Nadmierny rozwój męskich piersi. Ginekomastia może wpływać na noworodki, chłopców i mężczyzn.

Jeśli zajmuje Ci to trochę czasu, świetnym sposobem na zwiększenie szans jest sporządzenie wykresu cyklu płodności. Zawsze, gdy to robisz, możesz znaleźć najlepszą okazję, aby to zadziałało.

Kiedy przechodzisz swój cykl, twoje ciało dostarcza różnorodnych wskazówek, które możesz pokazać podczas owulacji. Po prostu musisz wiedzieć, jak dokładnie ich szukać.

Uwzględnione w wykresach, będziesz musiał:

 • Sprawdź, czy tak jest, kiedy jesteś.
 • Po prostu zmierz swoją „podstawową temperaturę ciała” – swoją temperaturę podczas odpoczynku.
 • zbadaj śluz szyjki macicy.
 • Śledź, kiedy zaczyna się miesiączka.
 • Zwróć uwagę, kiedy masz.

Znajomość tych informacji z pewnością może spowodować różnicę. Chociaż typowa para zajdzie w ciążę po około 5 lub 6 miesiącach prób, ci, którzy rozumieją, jak dowiedzieć się, czy tak jest, kiedy kobieta owuluje lub wypuszcza jajo, i którzy regularnie uprawiają seks w tym czasie, zwiększają prawdopodobieństwo poczęcia dziecka.

Domowe testy i urządzenia zapewniają inny sposób monitorowania cyklu płodności. Wiele osób używa ich razem z konwencjonalnymi technikami, podczas gdy inni używają ich jako substytutu.

Zestawy predyktorów owulacji (OPK). Można je znaleźć w większości aptek, a kosztują od 20 do 75 dolarów miesięcznie. Sprawdzają ilość hormonu luteinizującego (LH) w twoim.

Zestawy mogą powiadomić Cię o wzroście poziomu LH, który występuje na 12 do 36 godzin przed owulacją. Badania pokazują, że zestawy są dokładne w ponad 90%.

Najnowsze zestawy OPK są cyfrowe. Są trochę droższe, ale mają wyświetlacz, który jest łatwiejszy do odczytania.

Testy owulacyjne progesteronu. Możesz to znaleźć w drogeriach lub zamówić online za około 40 USD miesięcznie. Przez kilka dni badają poziom metabolitu progesteronu w moczu. Poziomy metabolitów zwykle wzrastają w ciągu 24-36 godzin podczas owulacji, więc obecność metabolitu progesteronu w moczu może oznaczać owulację. 

lub mikroskopy „paprociowe”. Są to małe mikroskopy – czasami wyglądające jak pojemniki na szminki – które badają próbkę śliny. Gdy zbliżasz się do owulacji, wzrasta również poziom soli w ślinie. Kiedy patrzysz na ślinę pod mikroskopem, sól tworzy wzór podobny do liści paproci.

Jajniki są kluczową częścią. Ich zadanie jest dwojakie. Wytwarzają hormony, w tym, które wywołują miesiączkę. Ich funkcją jest również wypuszczanie co najmniej jednego jaja w miesiącu w celu ewentualnego zapłodnienia.

Może to powodować różne schorzenia, od cyst po guzy. Jajniki można znaleźć w dolnej części. Co oznacza, że ​​jeśli masz ból jajników, prawdopodobnie poczujesz go w dolnej części brzucha – poniżej przełącznika brzucha – i miednicy. Musisz poddać się badaniu przez swojego lekarza lub / ginekologa. Może to powodować kilka różnych warunków.

Ból w jajnikach może być ostry lub przewlekły. Ostry ból jajników pojawia się szybko (w ciągu kilku minut lub dni) i znika po krótkim czasie. Przewlekły ból jajników często zaczyna się bardziej stopniowo. Potem trwa kilka miesięcy lub dłużej.

Ból jajników może być ciągły. Albo może przyjść i odejść. Może się pogorszyć przy określonych czynnościach, takich jak na przykład oddawanie moczu. Może być tak łagodny, że prawie go nie widać. Lub ból jajników może być tak silny, że przeszkadza w codziennym życiu.

Techniki stosowane przez lekarza do diagnozowania bólu jajników będą się różnić. Będą dokładnie zgodne z przypuszczalną przyczyną. Niezależnie od tego, Twój lekarz zajmie się pełnym przygotowaniem zdrowotnym, przeprowadzi badanie i otrzyma pytania dotyczące Twojego bólu. Pytania mogą składać się z:

 • Gdzie czułeś ból?
 • Kiedy to się stało, zacznij?
 • Jak często czułbyś ból?
 • Czy aktywność poprawia czy pogarsza ból?
 • Jakie to uczucie – łagodne, palące, obolałe, ostre?
 • Jak ból wpływa na Twoje codzienne życie?

Testy diagnostyczne, takie jak na przykład wraz z innymi rodzajami obrazowania, mogą określić przyczynę bólu. Poniżej znajduje się lista możliwych przyczyn bólu jajników oraz sposobów ich diagnozowania i leczenia.

Cysty to wypełnione płynem worki, które mogą tworzyć się w jajnikach. Są one zwykle powszechne u kobiet, szczególnie w okresie rozrodczym. Często tworzą się w trakcie całej procedury. Może się to zdarzyć, gdy jajo nie zostanie uwolnione lub gdy worek – pęcherzyk – trzymający jajo nie rozpadnie się po uwolnieniu jaja. zwykle nie powodują żadnych objawów i same się rozpuszczają. Mogą jednak wywołać tępy ból lub ostry ból, jeśli torbiel jest duża i pęknie.

Hormony! Od do, te posłańcy kobiecości mogą wpływać na nastrój, wagę, a nawet pragnienie posiadania. Dla większości pań to płynne żeglowanie, dla innych jest to wrak statku na każdym kroku kojarzony z hormonalnym zakrętem.

„Kobiety mogą i wiele cierpi z powodu wahań hormonów. Czasami dochodzi do tego, że czują się całkowicie przytłoczone – tak jakby na jakiś czas straciły kontrolę nad życiem” – mówi Christiane Northrup, autorka książki Mądrość i Organy kobiet Kobieca mądrość., stres, – nawet – to wszystkie czynniki, które mogą powodować hormonalne obroty w ogonie. Czy istnieje więc duża liczba przypadków, w których przedmioty mogą się nie udać.

Jednocześnie Northrup mówi WebMD, że istnieje wiele możliwości zmiany odczuwanych przez Ciebie środków. „Czasami nawet najmniejsze zmiany mogą z pewnością spowodować ogromną różnicę” – stwierdza.

WebMD poprosił Northrupa i innych czołowych specjalistów o poradę, jak dokładnie radzić sobie z hormonami – od menstruacji po menopauzę i nie tylko.

Back to top