Blog

Latest Industry News

Kilka badań pokazuje, że ta strategia może być również lepsza dla biznesu

Kilka badań pokazuje, że ta strategia może być również lepsza dla biznesu

Jeśli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, powinieneś wcześniej wyjaśnić to z właścicielem.

Okazuje się, że obowiązujące obecnie ograniczenia koronowe zostaną przedłużone w przyszłym tygodniu. Jednak przynajmniej na Boże Narodzenie kraje unijne chciałyby złagodzenia.

Według doniesień medialnych kraje Unii naciskają na przedłużenie ograniczeń koronacyjnych przynajmniej do świąt Bożego Narodzenia. To zgłosiło "obrazek"-Zeitung w sobotę wieczorem ze wstępnego spotkania krajów związkowych pod przewodnictwem Unii przed zbliżającym się spotkaniem krajów związkowych z kanclerz Angelą Merkel (CDU) w środę. Uzgodniono jednak, że przynajmniej w okresie świąt Bożego Narodzenia należy złagodzić ograniczenia dotyczące kontaktów, aby osoby bez rodziny mogły obchodzić święto z przyjaciółmi.

Kraje związkowe otrzymują w projekcie wsparcie od Friedricha Merza. Kandydat na przewodniczącego CDU zaapelował do rządów federalnych i stanowych o przedstawienie teraz jasnej perspektywy na święta. "Można powiedzieć w połowie listopada, że ​​Boże Narodzenie może odbywać się w rodzinach"- powiedział Merz do berlińczyka "Codzienne lustro". "Nie należy tego kwestionować. Osobiście mówię: Nie jest sprawą rządu, jak obchodzę Boże Narodzenie z rodziną."

Ogólnie rzecz biorąc, kraje unijne chcą dopuszczać odchylenia w regionach, w których pandemia ma niewielki wpływ. Kraje i okręgi z mniej niż 50 nowymi infekcjami na 100 000 mieszkańców powinny mieć możliwość zawieszenia pomiarów koronowych w ciągu siedmiu dni (wartość częstości) ("Rozporządzenie dotyczące rezygnacji"). Od sobotniego wieczoru tylko Szlezwik-Holsztyn i Meklemburgia-Pomorze Przednie oraz około dwudziestu powiatów mogły na tym skorzystać.

Wyższe klasy w hotspotach mają zostać zmniejszone o połowę

Z raportu wynika, że ​​kraje UE są zgodne co do zasady, że szkoły powinny pozostać otwarte. Ale w hotspotach Corona z siedmiodniową częstością powyżej 200, powinny istnieć naprzemiennie zajęcia od siódmej klasy. Zajęcia były podzielone na pół i nauczane naprzemiennie w obecności lub na odległość. Wymóg maski dla uczniów szkoły podstawowej na terenie szkoły jest widoczny z aprobatą, ale nie na lekcjach.

Handel detaliczny i hurtowy powinien pozostać otwarty. Z raportu wynika jednak, że kraje UE są bardzo sceptycznie nastawione do otwartych niedziel adwentowych.

Szefowie kancelarii państwowych nie mogli się na to głośno zgodzić "obrazek" poprzez tzw. rekomendację jednego przyjaciela, zgodnie z którą wskazane, choć nie sprecyzowane, jest, aby gospodarstwa domowe spotykały się tylko z jednym i tym samym innym domem, a dzieci tylko z jednym i tym samym przyjacielem. Z informacji wynika, że ​​kwestia, czy w okresie świąt Bożego Narodzenia należy umożliwić turystom noclegi, aby podczas wizyty u rodziny nie tylko mogli przebywać w prywatnych mieszkaniach, pozostaje kontrowersyjna.

Liczby pozostają na wysokim poziomie

Niemieckie władze ds. Zdrowia zgłosiły do ​​Instytutu Roberta Kocha (RKI) 22 964 nowych infekcji koronowych w ciągu 24 godzin. To o dobre 500 przypadków więcej w sobotę niż tydzień temu. Szczyt został osiągnięty w piątek z 23.648 przypadkami.

Po gwałtownym wzroście liczby nowych infekcji każdego dnia w październiku i na początku listopada, ostatnio wartość ta była stosunkowo stabilna. Nie nastąpił jeszcze znaczący spadek, chociaż od początku listopada w Niemczech obowiązuje częściowa blokada. Liczba zgonów związanych z wirusem wzrosła o 254 w ciągu jednego dnia do łącznie 13.884.

Szczyt G20 pod szyldem Corony: Merkel wzywa do odpowiedzialności, Trump idzie w golfa Protest Korony w Berlinie: „Potencjał i brutalność przemocy były ogromne” Blog informacyjny Covid-19: Wszystkie aktualne informacje

Podczas konferencji w sprawie zmiany w zeszły poniedziałek, szefowie krajów i kanclerz początkowo zgodzili się nie zaostrzać środków. Od początku listopada wszystkie oferty rekreacyjne i kulturalne w całych Niemczech zostały zawieszone, bary, kawiarnie i restauracje są zamknięte. Częściowa blokada została początkowo ograniczona do końca miesiąca.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Liczby koronowe nie spłaszczają się pomimo środków. Ekspert ds. Zdrowia SPD nadal chwali ścieżkę rządu – i apeluje do ludności. 

Polityk zdrowotny SPD Karl Lauterbach (SPD) popiera pojawiające się zaostrzenie i rozszerzenie środków koronowych. "Inaczej się tam nie dostaniemy"powiedział w środę na ARD"Magazyn poranny". Wyjątki na Boże Narodzenie powinny być możliwe. "Musimy również przekazać nasze środki"powiedział Lauterbach.

Aby wspólnie spędzić Święta Bożego Narodzenia, każdy powinien "Położyć razem"zalecił lekarz. W szczególności oznacza to kwarantannę wstępną przed świętami i "nie kupuj tak dużo". "Prezent musi być sobą, a nie tym, co przynosimy ze sobą"powiedział Lauterbach.https://yourpillstore.com/pl/ Boże Narodzenie nie powinno być wspominane jako święto, w którym stracili bliskich z powodu wirusa – ostrzegł.

Blokada jest tylko w połowie tak skuteczna, jak oczekiwano

Obecna częściowa blokada nie zmniejszyła liczby infekcji koronowych tak dalece, jak oczekiwano. "Jest mniej więcej w połowie tak silny, jak obliczyliśmy"powiedział Lauterbach. Powodem tego są nowe źródła infekcji, na przykład w szkołach.

Aby zapobiec tam nowym infekcjom, lekcje powinny odbywać się naprzemiennie, jeśli to możliwe. "Możemy to zrobić dla uniwersytetów nauk stosowanych, dla uniwersytetów, które teraz ustawiamy dla wszystkich. Musi to być również możliwe w szkołach"powiedział Lauterbach. Porozumienie osiągnięte przez premierów przed negocjacjami z kanclerz Angelą Merkel w środę nie przewiduje jeszcze ogólnokrajowych instrukcji naprzemiennych.

Tysiące gości pomimo Corona: Tysiące gości świętuje ślub w Nowym Jorku pomimo Corona Current Corona podcast: Drosten: Unikaj sytuacji towarzyskich nawet z drapaniem w gardle Blog z wiadomościami na Covid-19: Wszystkie aktualne informacje

W środę po południu rządy federalny i stanowy omówią sposoby walki z pandemią.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna AFP

W przeciwieństwie do innych krajów, niemiecka polityka unika znacznie surowszej blokady. Tak więc bezsilne środki dla ludzi w Niemczech stają się niekończącym się wysiłkiem.

Pamiętasz 16 marca? Wówczas kanclerz Angela Merkel zapowiedziała podjęcie działań w celu zwalczania pandemii korony, "która nigdy wcześniej nie istniała". Zamknięcie, sklepy zamknięte, szkoły zamknięte. Mówiła o największym wyzwaniu od czasów drugiej wojny światowej.

I naprawdę wszyscy w tym kraju natychmiast zrozumieli powagę sytuacji. To był historyczny moment.

Berlin: Pacjenci z Covid-19 na oddziale intensywnej terapii
Seria zdjęć składająca się z 10 zdjęć

Kontrast z teraźniejszością nie mógł być większy. Nigdy wcześniej w Niemczech nie zmarło tak wiele osób z lub z powodu infekcji koronowej w ciągu jednego dnia, jak w środę (410). Rezolucje przyjęte przez rządy federalny i stanowy tego samego dnia są nadal bezsilne i niezdecydowane.

Tu i tam cień bardziej rygorystyczny – tak nie będzie.

Większość powinna "Dokręcanie" ledwo zauważalne

Liczby pokazują: chociaż oczekiwanie na częściowe zablokowanie mogło być słuszne, teraz nadszedł czas, aby przyznać, że działa zbyt mało i zbyt wolno. Dzienna liczba zakażeń jest wciąż tak duża, że ​​oddziały intensywnej terapii w wielu miejscach już osiągają swoje granice. 

Do czytania: Te surowsze zasady koronowania obowiązują w grudniu

 Wydłużenie blokady jest więc logiczne, ale też minimum. Aby dodatkowo ograniczyć kontakty. Fakt, że zamiast dziesięciu osób może teraz spotkać się z pięcioma, ale nie liczy się dzieci i młodzieży do 14 roku życia – czy to naprawdę brzmi jak środek decydujący? W każdym razie większość Niemców od tygodni poważnie ogranicza swoje życie towarzyskie. Większość powinna "Dokręcanie" ledwo zauważalne w ten sposób.

Akord, a nie długoterminowa strategia

Inny przykład: nowy limit 200 nowych zakażeń na 100 000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni. Od niego kraje powinny "dodatkowe surowe środki" narzucać. Którzy to oni? To mogłoby … nie, rząd federalny i stany nie chciały się zgodzić. Berlin i 62 dzielnice od dawna są ponad tym – i mogą teraz uzyskać 63 różne warianty "dodatkowe surowe środki".

Strategia obiecana z góry na całą zimę nie polega na tym, ale raczej na patchworku aż do Bożego Narodzenia. W okresie świątecznym w większości krajów związkowych zasady zostaną złagodzone – wbrew wszelkim ostrzeżeniom wirusologów i lekarzy intensywnej terapii, którzy obawiają się kolejnej eksplozji liczb w styczniu.

Spojrzenie za granicę pokazuje alternatywy. Na przykład Francja zdecydowała się na drastyczną blokadę na kilka tygodni ze znacznie większą liczbą infekcji na krótki czas, a tym samym znacznie zmniejszyła liczbę infekcji. Kraje azjatyckie, które odnoszą duże sukcesy w walce z pandemiami, również robiły i nadal to robią. Kilka badań pokazuje, że ta strategia może być również lepsza dla biznesu.

Cierpi na tym medycyna intensywna i gastronomia

Jest to za każdym razem bardzo bolesne i może być konieczne kilkakrotne stosowanie tej metody w okresie jesienno-zimowym, ale jest też skuteczna szybko – jak zerwanie plastra jednym szarpnięciem.

Berliński organizator wyjaśnia: Tak działa centrum szczepień koronowych w Berlinie Prasa komentuje: “ Cena jest obliczana na życie ludzkie ”, podaje RKI w czwartek: liczba nowych zakażeń pozostaje wysoka – wiele zgonów

Rządy federalne i stanowe najwyraźniej mają tendencję do poluzowywania łaty koronowej dość powoli. Obciążają całe nasze życie, ale przede wszystkim możliwości niemieckich oddziałów intensywnej terapii. Jeśli łatka nie zejdzie wystarczająco szybko lub jeśli liczba infekcji jest znacznie niższa niż obecnie, grozi katastrofa. To samo dotyczy na przykład gastronomii, której wciąż brakuje zupełnie perspektywy. 

Nowe rezolucje Corona są zbyt nieliczne, zbyt niewiążące i niejasne. Sytuacja z koronami nie ulegnie złagodzeniu, pomimo bolesnych napięć dla ludzi w Niemczech.

Drewniane krzyże, znicze i kwiaty: nieznajomi ustawili tamtej nocy kilka obiektów przed biurem kanclerz Merkel. Istnieją dowody na prawicową grupę ekstremistyczną.

Nieznani ludzie ustawili kilka drewnianych krzyży przed urzędem wyborczym kanclerz Angeli Merkel w Stralsundzie. Jak poinformowała policja, na dwunastu krzyżach znaleziono notatki, z których treści wywnioskowała "Ruch tożsamościowy" dozwolony. Na krzyżach ustawionych w poniedziałek wieczorem umieszczono też znicze i kwiaty.

Według policji na drewnianych krzyżach widniały nazwiska zabitych i podejrzanych o sprawców zagranicznych. Patrol policji zauważył incydent około 2:30 w nocy i przejął przedmioty.

Kamienie milowe jej kadencji: 15 lat kanclerz Merkel – wyniki wideo ze szczytu G20 pod znakiem Corony: Merkel wzywa do odpowiedzialności, Trump idzie w golfa "Niszczycielska konkurencja": Szef CDU stawia poważne zarzuty Merz, Laschet i Röttgen

Przed gabinetem wyborczym polityka CDU w Stralsundzie kilkakrotnie zdeponowano przedmioty, które doprowadziły do ​​policyjnych śledztw, w tym głowy świń. Ostatnią replikę nagrobka wzniesiono w maju. Dołączono do niego ochraniacz na zęby i napis: "Wolność prasy. Wolność słowa. Wolność ruchu. Wolność zgromadzeń. Demokracja 1990-2020". Powiedział, że śledztwo wciąż trwa. W przypadku krzyży drewnianych zaangażowany jest teraz urząd porządku publicznego.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Misja niemieckiej marynarki wojennej denerwuje turecką prasę i stwarza napięcie na poziomie dyplomatycznym. Ale minister obrony uzasadnia tę procedurę.

Kanclerz z piracką czapką, marynarką i mieczem: to jest opozycyjna turecka gazeta "Sözcü" Angela Merkel na zdjęciu we wtorek. Poniżej jest: "Niemiecka kanclerz Merkel milczy na temat piractwa." Tytuł artykułu napisany w języku niemieckim: "Niemieckie piractwo". Gazeta prorządowa "Yeni Safak" nagłówek: "Piractwo na Morzu Śródziemnym".

Dla tureckich mediów jesteśmy piratami, ponieważ niemiecka fregata zatrzymała turecki frachtowiec na Morzu Śródziemnym w drodze do Libii. Powód: podejrzenie nielegalnej dostawy broni #EU pic.twitter.com/UqdtYyqCyv

– elmas topcu (@TopcuElmas) 24 listopada 2020 r" , „Twitter”); }) (); ->

Tłem jest skandal związany z poszukiwaniem tureckiego statku towarowego. Niemieccy marines weszli na turecki statek w niedzielę wieczorem, aby sprawdzić embargo ONZ na broń nałożone na Libię. Żołnierze chcieli sprawdzić ładunek, ale zgodnie z dowództwem operacyjnym musieli przerwać operację, ponieważ strona turecka złożyła sprzeciw.

Kramp-Karrenbauer broni misji

Turcja uważa, że ​​kontrola statku towarowego jest nielegalna i według państwowej agencji informacyjnej Anadolu wezwała w poniedziałek na znak protestu chargé d’affaires niemieckiej ambasady. Mówi się, że w związku z tym incydentem wezwano także ambasadorów Włoch i Unii Europejskiej.

Według MSZ w Ankarze otrzymali notę ​​dyplomatyczną, w której wyjaśniono, że akcja narusza prawo międzynarodowe, a Turcja zastrzegła sobie prawo do odszkodowania.

Back to top