Blog

Latest Industry News

Wiggins, 2015’te takımdan ayrıldı ve ardından 2016’da Rio’da beşinci Olimpiyat altın madalyasını kazandıktan sonra spordan emekli oldu.

Wiggins, 2015’te takımdan ayrıldı ve ardından 2016’da Rio’da beşinci Olimpiyat altın madalyasını kazandıktan sonra spordan emekli oldu.

Takım Wiggins, Pazartesi günü, eski İngiliz şampiyonu Adam Blythe de dahil olmak üzere binicilerin geleceğini belirsiz bırakmak için başka bir takımla yapılan görüşmelerin ardından sezon sonunda yarışmayı bırakacağını açıklayan Aqua Blue Sport’un yerini aldı.

Gelişmekte olan yetenek 19 yaşındaki Tom Pidcock, İngiltere Turu’nda Wiggins Takımı’nın başını çekecek

İngiltere Turu da dahil olmak üzere kampanyayı görmeleri bekleniyordu, ancak yarış organizatörleri Salı günü etkinlikten çekildiklerini doğruladılar.

Team Wiggins daha önce iki kez İngiltere Turu’na katılmıştı ve şu anki Team Sky sürücüsü Owain Doull, 2015’te genel klasmanda üçüncü sırada yer alırken, Sir Bradley Wiggins de 2013’te Sky renklerinde etkinliği kazandı.

Pidcock, ‘İngiltere Turu’na Wiggins ile binme fırsatına sahip olduğum için çok mutluyum. Açıkçası, takımın yarışla güçlü bir ilişkisi var, Sir Brad eski bir galip ve Owain’in 2015’teki etkileyici yolculuğu.

Bunu bazı büyük UCI WorldTour takımlarıyla tekrar karıştırmayı gerçekten dört gözle bekliyorum. İngiliz taraftarların önünde sürüş yapmak her zaman harika bir deneyimdir ve umarım ekibimiz onlara yarış boyunca neşelendirmeleri için bol miktarda verebilir. ”

Tour de France galibi Geraint Thomas ve Chris Froome, etkinlikte Team Sky için yarışacak.

Chris Froome (sağda) önümüzdeki hafta İngiltere Turu’nda Team Sky için yarışacak.

"

Efendim, bisiklet kariyerinden sonra kendini yeniden tanımlamaya çalışırken sosyal hizmet alanında bir derece aldığını açıkladı.

39 yaşındaki, 2012’de Tour de’ı kazanan ilk Briton’du ve birkaç gün sonra Olimpiyat zaman deneme altını aldı, ancak artık spor başarısıyla tanımlanmak istemediğini ve bunun yerine insanlara yardım etmenin yollarını bulmaya çalıştığını söyledi. .

Wiggins, The Big Issue dergisine “Şu anda bisiklet kariyerim hakkında bir şey söylemiyorum” dedi. Ben sadece ondan koptum, arkasından yaşamak istemiyorum.

Sir Bradley Wiggins, artık bisiklet kariyerinin ‘arka tarafında yaşamak’ istemediğini söylüyor

“Kendim olmaktan yaşıyorum ve kendi tenimde mutluyum.”

Bisiklet kariyeri bittikten sonra kısa bir süre elit bir kürekçi olmaya çalışan Wiggins, şimdi Eurosport için bir uzman olarak başarı buldu ve bu yılki Tur sırasında bir motosiklete binerken, şakalaşırken ve şakalaşırken yaptığı yorumlar için övgü dolu eleştiriler aldı. peloton.

Ancak Kilburn’de büyüdükten sonra yabancılaştığı babasıyla zor bir ilişki yaşayan Wiggins, sosyal hizmete de geçmek istediğini söyledi.

Bana bir TV rolü teklif edildiğinde, bunu yapmak istediğimden emin değildim, dedi. Kendimi bulmam, kendimi yeniden tanımlamam ve egosuz bisiklete geri dönmem biraz zaman aldı.1xbet 4

Beş kez Olimpiyat şampiyonu, 2016’da profesyonel bisikletçilikten emekli oldu

Artık TV işini yapabilirim, ancak sosyal hizmet alanında açık bir üniversite diploması almak için de kaydoldum. İnsanlara yardım etmek istiyorum.

Büyürken gördüğüm o korkunç şeyler … şimdi beni hiçbir şey şok edemez ve bu zihinsel sertliği bir sosyal hizmet uzmanı olarak çalışırken kullanmak istiyorum.

‘Ve insanlar’ Oh, sen o bisikletçisin ‘dediğinde,’ Hayır, bu birkaç yıl önceydi. Ben artık bir sosyal hizmet görevlisiyim ‘.

Wiggins’in itibarı, emekliliğinden bu yana bir miktar zarar gördü.

Süslü Ayılar hackerları, 2012 Turu da dahil olmak üzere en büyük yarışlarından bazılarının öncesinde Wiggins’e terapötik kullanım muafiyetlerinin (TAKİ) verildiğini açıklarken, kullanımı için 2011 Criterium du Dauphine’e teslim edilen jiffy çantanın içeriğiyle ilgili bir araştırma yapıldı. sonuçsuz.

39 yaşındaki, artık sportif başarısıyla tanımlanmak istemediğini söyledi.

Wiggins, soruşturmayı o sırada ‘kötü niyetli bir cadı avı’ olarak nitelendirdi.

Big Issue’daki röportaj, 2015’te kurulan profesyonel geliştirme ekibi Wiggins Le Col’un sezon sonunda kapılarını kapatacağı ve bir dizi genç İngiliz sürücüye yardım edeceği açıklandıktan sadece birkaç gün sonra ortaya çıkacak. WorldTour’a ulaşın.

Wiggins, 2012 yılında BBC’de Yılın Spor Kişiliği seçildi ve Tur başarısı bisikletin popülaritesini dönüştürmeye yardımcı oldu ve Olimpiyat altını Londra Oyunlarının tanımlayıcı görüntülerinden biri haline geldikten sonra Hampton Court Sarayı önünde bir tahtta poz vermesine yardımcı oldu. gece geç saatlerde kutlamalarıydı.

Ancak Wiggins, artık her şeyin arkasında olduğu açık.

“Hatırlanmak güzel ama sarhoş bir rock’n’roll saç kesimi ve süet bir takım elbiseyle içeri girmeye devam edemem,” dedi. Ben o kişiden hareket ettim. Her şey biter, her şeyin bitmesi gerekir. ‘

 

"

İngiliz Bisiklete binme ve Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) eski başkanı Brian Cookson, Team Sky tartışmalarıyla başa çıktığı için Birleşik Krallık’ta sporda kalan çok az güvenilirliği yok etmekle suçlanıyor.

Bu ayın başlarında, bir aşamada Team Sky’ın denetim kurulunun da üyesi olan Cookson, Birleşik Krallık’taki bir anti-soruşturmanın tıpta ne olduğunu belirleyemeden sonuçlandırılmasının ardından Team Sky ve Sir’in itibarının ‘eski haline getirilmesi’ çağrısında bulundu. takım tarafından Wiggins için sipariş edilen paket.

Ancak Cookson, Sky’ın Eylül ayında Vuelta’da yapılan bir uyuşturucu testinde ortaya çıkan olumsuz analitik bulgusundan haberdar edildiğinde hala UCI başkanıydı ve şimdi de yorumlarını yaptığı sırada durumun farkında olduğunu kabul etmek zorunda kaldı.

British Cycling’in eski başkanı Brian Cookson bu hafta ciddi şekilde eleştirdi

Cookson yaptığı açıklamada, “Froome’un, UCI’deki görev süremin son 24 saatinde geçici bir askıya alınma ile sonuçlanmayan bir madde için anormal bir sonuca sahip bir A numunesi sağladığı bildirildi,” dedi.

“Ertesi gün UCI’den ayrıldığımda konu yeni başkana geçti ve haklı olarak artık bu konu hakkında bilgilendirilmedim.”

British Cycling’in eski başkanı Tony Doyle, Cookson’un yorumlarını kınadı.

Team Sky bisikletçisi Chris Froome, bu hafta doping skandalının merkezinde yer aldı

İspanya’nın Mallorca adasındaki Port Alcudia’da bir eğitim seansı sırasında fotoğraflanan Froome

“(Brian), başlarının üzerinde kara bir bulutun asılı olduğunu anlayınca, Team Sky’ın itibarının eski haline getirilmesi için çağrıda bulunması dehşet verici,” dedi. “Bunu yaparak dünya yönetim organını ve İngiliz Bisikleti’nin itibarını zedeledi. Milletvekillerinin Parlamento’da söylediği gibi, İngiliz Bisikletçiliğinin inanılırlığı zaten perişan haldeydi, ancak sporumuzun itibarından geriye kalanlar artık mahvoldu.

Tarihimizin en kötü 18 ayını yöneten İngiliz Bisiklet başkanı (Bob Howden) hala görevinde ve işlerin değişeceğine dair teminatlara rağmen Team Sky hala Manchester’daki ulusal velodromu BC ile paylaşıyor. ‘ ekledi.

 

"

Team Sky Jiffy çantası skandalının merkezindeki doktor nihayet Pazar gecesi sessizliğini bozdu. 

Richard Freeman ile yaptığı bir röportajda, Sir’e tartışmalı bir kortikosteroid vermekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve sonradan anladığında Tour de galibine ‘itibar riski’ konusunda tavsiyede bulunacağını kabul etti.

Wiggins, 2016 yılında, Rus bilgisayar korsanlarının, triamsinolon almak için üç kez bir Terapötik Kullanım Muafiyeti sertifikası (TUE) aldığını ortaya çıkaran tıbbi kayıtları yayınladığında ağır eleştirilere girdi.

Doktor Richard Freeman Pazar gecesi Team Sky Jiffy çantası skandalıyla ilgili sessizliğini bozdu

Wiggins, kilo vermeye yardımcı olabileceği için bisiklette kötüye kullanım öyküsü olan ilacı yasal olarak astım ve alerji sorunlarını tedavi etmek için kullandığını iddia etti.

Şimdi, 2011’de Wiggins için teslim edilen tıbbi paketin kaydını tutmadığı ortaya çıktıktan sonra İngiliz Bisiklet takım doktoru olarak görevinden uzaklaştırılan ve sonra istifa eden doktor Freeman, fırtına patlak verdiğinden bu yana ilk röportajını yaptı. 

Sağlığının bozuk olduğunu belirten Freeman, British Cycling’te dahili bir soruşturmaya katılamayacağını ve ayrıca bir parlamento duruşmasına katılmadığını söyledi.

Ayrıca, bu gazete, Birleşik Krallık Anti-Doping yetkilileri tarafından ‘doğru tıbbi kayıtların olmaması’ nedeniyle kapatılan bir soruşturmanın merkezinde yer alan Jiffy çantasının hikayesini kırdığı için kendisiyle konuşma girişimlerini de reddetti.

Ama şimdi, bu hafta içinde yayımlanacak bir kitap yazdı ve Wiggins’in yönetim ekibi tarafından düzenlenen en az iki medya röportajı verdi.

Şimdi akıl hastalığının o kadar şiddetli olduğunu iddia eden ‘intihar düşünceleri’ olduğunu iddia eden Freeman, BBC tarafından Wiggins’i tedavi etmek için triamsinolon kullanımını yeniden düşünüp düşünmeyeceğini sordu.

Freeman, Sir Bradley Wiggins’e tartışmalı bir kortikosteroid vermekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi

“Maalesef, tıbbi gerekçelerle [farklı davranırdım]” dedi. “Ayrıca ona burada itibar riski olduğunu da tavsiye ederim.”

Röportajda, bir aşamada hem Team Sky hem de British Cycling için aynı anda çalışan Freeman, Jiffy çantasının yasal bir dekonjestan içerdiğine dair kanıt sağlayamadı – UKAD, dizüstü bilgisayarı çalındığı için triamsinolon içerdiği iddiasını araştırdı. Kayıt tutmanın “çok daha iyi olabileceğini” kabul ediyor ve yedekleme sistemi olmadığı için “üzgün”.

Ayrıca Genel Tıp Konseyi tarafından soruşturma altındayken testosteron yamalarının Manchester’daki Ulusal Bisiklet Merkezine teslim edildiğini açıklayamadığını söyledi.

British Cycling BBC’ye bir bildiri yayınlayarak şunları söyledi: ‘Dr Richard Freeman’ın kayıt tutma ve ilaç yönetimi konusundaki araştırmamıza tam olarak katılmayı reddettiği için bu kitabı yayınlamayı seçtiği için hayal kırıklığına uğradık. Yayının Dr Freeman’ın sağlığına kavuştuğunu ve dolayısıyla olağanüstü soruların çözümüne katılma isteğini doğruladığını umuyoruz. “

Freeman sonradan anladığında Tour de France birincisine ‘itibar riski’ konusunda tavsiyede bulunacağını itiraf etti.

"

Team Sky’ın sahiplerinin, Dijital, Kültür, Medya ve Spor (DCMS) komitesinin son derece eleştirel bir raporuna rağmen İngiliz ekibinin ateş altındaki patronu Sir Dave Brailsford’u destekledikleri anlaşılıyor.

Pazartesi günü yayınlanan 52 sayfalık raporda Brailsford, ekip ve eski yıldızı Sir, gerçekten ihtiyaç duymadıkları yasaklı ilaçlar için tedavi amaçlı kullanım muafiyetleri (TAKİ) isteyerek ‘etik çizgiyi aşmakla’ suçlandı.

Ekip ve Wiggins, sadece geçerli tıbbi nedenlerle reçeteli ilaçları kullandıklarını söyleyerek iddiayı yalanladılar, ancak Wiggins’in eski koçu Shane Sutton komiteye ‘Brad’in yaptığı şeyin etik olmadığını ancak kurallara aykırı olmadığını’ söyledi.

Sir Dave Brailsford’un DCMS raporundan sonra Team Sky sahipleri tarafından desteklendiği anlaşılıyor

Çoğu bisiklet takımının aksine, Team Sky aslında başlık sponsoruna aittir.

Companies House’da listelenen varlığın adı Tour Racing Limited’dir ve bu, Rupert Murdoch’un Sky it’in yüzde 61’ini satın almaya çalışan ABD merkezli şirketi Sky UK ve 21st Century Fox tarafından 85/15 oranında bölünmüştür. zaten bir yıldan fazla süredir sahip değil.

Bu anlaşma Birleşik Krallık düzenleyicileri tarafından yapıldı ancak Murdoch, Sky’daki hissesi de dahil olmak üzere 21st Century Fox’un çoğunu ABD devi Disney’e satmayı kabul ettiği için tablo daha da karmaşık bir hal alacak.

Sky UK, komitenin bisiklet takımı hakkındaki değerlendirmesi hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak rapora cevaben ekip tarafından yapılan açıklamayı desteklediği düşünülüyor.

Sir Bradley Wiggins, TAKİ kullanımı yoluyla ‘etik çizgiyi aşmakla’ suçlanıyor

Tıbbi kayıt tutma ve gözetiminde hatalar yapıldığını kabul etti, ancak raporun performansı artırmak için ilaçların kullanıldığı ve Wiggins de dahil olmak üzere birçok sürücünün güçlü kortikosteroid triamsinolonu kilo vermek için kullandığı yönündeki temel iddiaları ‘şiddetle çürüttü’. 2012 Turu dahil yarışlar.

‘Komitenin bu şekilde isimsiz ve potansiyel olarak kötü niyetli bir iddiayı, herhangi bir kanıt sunmadan veya bize yanıt verme fırsatı vermeden sunmayı seçmesine şaşırdık ve hayal kırıklığına uğradık’ dedi.

Bununla birlikte, rapor, Brailsford’un Aralık 2016’da komiteye sunduğu kanıtların değerlendirilmesinde aşağılayıcıydı ve takımın üzerinde asılı bulutların sorumluluğunun çoğunu üstlendiğini söyledi.

Rapor, bunların en büyüğünden birine bile değinmedi, şu anki yıldızı Chris Froome geçen Eylül ayında farklı bir astım ilacı için geri dönen olumsuz test.

Brailsford’un liderliğine ilişkin bu olumsuz görüş, ekibi finanse eden adamlar tarafından paylaşılmıyor.

Özellikle Sky patronları Jeremy Darroch ve James Murdoch’un 54 yaşındaki Welshman’ı desteklediklerine inanılıyor ve birkaç Sky yöneticisinin yıllar boyunca Tour Racing Ltd’nin yönetim kurulunda görev yaptığını söylüyor.

Sky’ın sponsorluğunda yıllık yüzde 50 artış olduğunu ortaya çıkaran ekibin en son hesapları, Sky UK direktörü Robert Kingston tarafından imzalandı ve ekibin başkanı, şu anda bir ‘itibar stratejisi’ danışmanlığı yürüten Sky’ın eski kurumsal ilişkiler direktörü Graham McWilliam.

Wiggins, 2015’te takımdan ayrıldı ve ardından 2016’da Rio’da beşinci Olimpiyat altın madalyasını kazandıktan sonra spordan emekli oldu.

Bradley Wiggins, Rio’da beşinci Olimpiyat altını kazandıktan sonra 2016’da bisiklet sürmekten emekli oldu

37 yaşındaki, şimdiye kadar, aldığı triamsinolon enjeksiyonlarının, ancak 2016 yılında tıbbi kayıtları hacklendiğinde kamuya açık hale gelen, astım ve polen alerjisini tedavi etmek için verildiğine dair önceki iddiaları tekrarlamak için kısa bir açıklama yaptı.

Ayrıca, ‘suçlamalar yapılabilecek kadar üzücü bulduğunu, insanların asla yapmadıkları şeylerle suçlanabileceğini ve daha sonra gerçek olarak kabul edildiğini’ söyledi.  

Wiggins, The Guardian’a bir gazeteye verdiği son röportajında, hackerların ortaya çıkardığı üç enjeksiyon dışında asla triamsinolon kullanmadığını söyledi.

Üç otobiyografisinden birinin hayalet yazarı ile konuşan Wiggins, iğne yapmayı da reddetti ve şunları söyledi: ‘İdrarımda olsaydı (TAKİ olmadan) kortizon pozitif olurdum. Olmaz. Sorumluluk benimle bitiyor.

“Dünya Anti-Doping Ajansı ve Uluslararası Bisiklet Birliği’nden bunu alabileceğim bir sertifika, yetki alana kadar, bu olmadan vücuduma hiçbir zaman hiçbir şey uygulanmadı.”

"

British Cycling, İngiltere Anti-‘s Sir ‘jiffy bag’ soruşturmasını engellemek ve potansiyel olarak tehlikeye atmakla suçlanıyor.

İddialar, İngiltere Anti-Doping tarafından Kasım ayında yapılan soruşturma sonucunda British Cycling’e gönderilen acı bir mektupta yapıldı. Mektuba erişim, bilgi özgürlüğü talebine rağmen bu gazeteye reddedildi, ancak şimdi mektuba ulaştı ve içeriği, ulusal yönetim organının güvenilirliğine bir başka büyük darbe teşkil ediyor.

UKAD, British Cycling’in Eylül 2016’da ilk kez iletişime geçtiklerinde Wiggins ve Team Sky için tıbbi bir paketin teslimatı ile ilgili iddiaları bildirmedeki başarısızlığını özellikle eleştirdi.

UKAD’ın Sir Bradley Wiggins’in Jiffy çantasıyla ilgili soruşturması geçen yıl Kasım ayında sonuçlandı

Mektupta, “2011 paketiyle ilgili iddiaların farkında olmasına rağmen, İngiliz Bisikleti bunları UKAD’ye bildirmekte yavaş davrandı” deniyor.

Back to top