Blog

Latest Industry News

Po kilku miesiącach organizm powinien przyzwyczaić się do wyzwalacza, a objawy powinny postępować

Po kilku miesiącach organizm powinien przyzwyczaić się do wyzwalacza, a objawy powinny postępować

Wyszukane węglowodany obejmują:

 • warzywa i owoce
 • produkty pełnoziarniste, takie jak owies, brązowy ryż, pieczywo pełnoziarniste i makarony

Jedna zaleta białka: napędza produkcję, szczególnie białka zawierającego żelazo, które twoje ciało łatwo wchłania, na przykład z czerwonego mięsa, kurczaka i skorupiaków. Twoja objętość zwiększa się w czasie ciąży, aby również wytworzyć krew niemowlęcia. Aby uzyskać zdrowe białka, które nie są nasycone tłuszczem, upewnij się, że otrzymujesz je z:

 • ciężko pracująca wątroba
 • Ryba
 • Drób
 • Tofu oraz inne usługi i produkty sojowe
 • fasolki
 • Orzechy
 • Białka

Jeśli powinieneś być wegetarianinem lub zapytaj swojego lekarza, czy skorzystałbyś z wizyty u dietetyka, aby upewnić się, że wraz z niemowlęciem masz odpowiednią ilość białka dla siebie.

Będziesz musiał posiadać mocne kości, a dodatkowo funkcje tkanki mięśniowej. Produkty mleczne, takie jak mleko, ser i jogurt, są jednymi z najlepszych zasobów. Mają też ciemne, liściaste zielone warzywa, ale w znacznie mniejszych ilościach. Niektóre pokarmy zawierają wapń, w tym płatki zbożowe wzbogacone wapniem, chleb, sok pomarańczowy i produkty sojowe. Zawsze sprawdzaj etykiety żywności, aby się upewnić.

Marcia Cross, 47-letnia aktorka o płomiennych włosach, słynąca z roli prowokacyjnej, oh-so-perfect Bree w przebojowym programie telewizyjnym ABC Zdesperowane gospodynie domowe, a także niestabilna uwodzicielka dr Kimberly Shaw dotycząca nocnego mydła lat 90. Melrose Place, dodała kolejną rolę do swojego repertuaru: rzeczniczka zdrowia. Cross użycza teraz swoich talentów Stand Up To (SU2C) jako ambasadorka celebrytów, mająca na celu podnoszenie świadomości społecznej i generowanie funduszy na ciągłe badania, wspomagane celem wykorzenienia choroby na zawsze.

Krzyż jest z pewnością powiązany z walką. Zanim dołączyła do SU2C w maju tego roku, była skórą twarzy kampanii Oil of Olay „Takes Friends” w 2007 i 2008 roku, która zachęcała ludzi – i ich najbliższych towarzyszy – do planowania regularnych kontroli. „Po dotknięciu dwóch rodzin stałem się niezwykle pasjonatem pomocy w edukowaniu opinii publicznej” – powiedziała nominowana do nagrody Emmy aktorka po rozpoczęciu kampanii. „Dzięki wczesnemu wykryciu zarówno mój dziadek, jak i kuzyn przeżyli chorobę, ale zdecydowanie zbyt wielu innych nie ma tyle szczęścia. Wzywam wszystkich, aby chronili siebie i swoich bliskich, planując wspólne spotkanie. Te krótkie chwile mogą uratować siebie codzienne życie.”

Słynna rudowłosa jest również znajomym widokiem na corocznym biegu / marszu dla kobiet Revlon, który odbywa się co roku w maju, przyciągając zarówno śmiałe nazwiska, jak i osoby niebędące celebrytami.

Cross nie tylko przypisuje swoje imię do sprawy – jakkolwiek by to było warte – dla dobrej reklamy; jej motywy wydają się być bardziej osobiste.reprostal opinie skutki uboczne Jej mąż od 36 miesięcy, makler giełdowy Tom Mahoney, lat 50, był klinicznie zdeterminowany, aby zeszłej jesieni nie ujawnić sprawy. A jej pierwszy partner, aktor Richard Jordan, zmarł w 1993 roku, ponieważ zaraz po pięciu latach byli naprawdę zaangażowaną parą.

„Stand Up To naprawdę oznacza„ Stand Up To Not Get Cancer ”- mówi Cross Magazyn WebMD namiętnie. „Rak jest naprawdę wszechobecny: miałem przyjaciół i krewnych z czerniakiem, nazywasz to … więc wszyscy jesteśmy w trybie reaktywnym. Powinniśmy walczyć z tym ze zdrowej pozycji, zanim otrzymamy tę diagnozę. związki chemiczne, których używamy, nasze domowe środki czyszczące, żywność, którą chętnie spożywamy, poziom stresu: nasze struktury anatomiczne nie powinny wchłaniać tego stopnia toksyczności. Musimy wstać! ”

Dzieci pragną dużo sprzętu – szczególnie, gdy jest ich dwoje! Twoja torba na pieluchy stanie się Twoją własnością za granicą. Poszukaj więc dużej torby z wieloma kieszeniami. Zamierzasz wykorzystać kieszenie na kilka potrzeb bliźniaków, a także na rzeczy, które często chodzą do twojej torebki.

Nadal przechowuj w torbie na pieluchy:

 • Przenośny przewijak
 • Pieluchy (1 na dziecko na każdą godzinę, kiedy chcesz być poza domem)
 • Jednorazowe chusteczki do pieluch, bez alkoholu
 • Plastikowe torby (na brudne pieluchy lub chusteczki)
 • maść (z kremem z tlenkiem cynku lub naftą)
 • Sanityzer dłoni
 • Balsam do rąk
 • Chusteczki do odbijania
 • Czyste butelki i formuła (jeśli powinieneś)
 • Śliniaki
 • Woda i przekąska dla Ciebie
 • jedna lub więcej zmian odzieży dla każdego niemowlęcia
 • Czapki, kurtki i skarpetki na zmiany pogody
 • Zabawki dla dzieci
 • Smoczki
 • Aparat fotograficzny
 • (dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia)

Jeśli to możliwe, trzymaj niemowlę w cieniu. Są cieńsze i bardziej wrażliwe. Zakryj je ubraniem i kapeluszem, ogranicz ich czas na słońcu (szczególnie między 10:00 a 14:00, kiedy słońce jest najsilniejsze), nie pozwól im się przegrzać i od razu wyjmij je ze słońca, jeśli wykazywać jakiekolwiek oznaki lub, w tym rozdrażnienie, zaczerwienienie i nadmierny płacz.

Referencja medyczna WebMD sprawdzona przez 17 lutego 2019 r

ŹRÓDŁA:

Huggins, K. Towarzysz przyszłych rodziców, Houghton Mifflin Harcourt, 2006.

Farber, E. Listy dla dzieci: jak postępować i jakie rzeczy należy dotrzeć do programu Przygotuj się na dziecko, Adams Media, 2007.

Fierro, P. Książka Everything Twins, Triplets i More, F + W Media, 2012.

FDA: „Czy należy nakładać filtry przeciwsłoneczne na niemowlęta? Może nie zwykle ”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone.

Jeśli spodziewasz się bliźniaków i nie wiesz zbyt dobrze, czego możesz się spodziewać, nie jesteś sam. Wiele kobiet w ciąży z bliźniakami nie ma pojęcia, czego się spodziewać, ale nie oznacza to, że one – a ty także – nie mogą się uczyć. Oto kilka informacji, które pomogą Ci określić, co się dzieje, jeśli spodziewasz się bliźniaków.

Bliźniak to tylko podwójne błogosławieństwo, niemniej jednak może nieść większe ryzyko niż ciąże pojedyncze.

W Stanach Zjednoczonych około trzech na 100 ciężarnych kobiet rodzi bliźnięta lub trojaczki, zgodnie z danymi kliniki Mayo w Rochester w stanie Minnesota. Według wielu danych liczba ciąż bliźniaczych rośnie.

Przygotuj się. Zapoznaj się z 11 najważniejszymi rzeczami, których nie dowiadujesz się o ciąży bliźniaczej od momentu porodu.

Większość z nas słyszy, że im jesteśmy starsi, tym trudniej jest zajść w ciążę, ale zaawansowany wiek może w rzeczywistości zwiększać prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej – twierdzi dr Abdulla Al-Khan, dyrektor i dyrektor medycyny matczynej i płodowej oraz chirurgii. w ambulatorium Uniwersytetu Hackensack w New Jersey. „myśli są zepsute w wieku 25 lat lub w wieku 30 i 40 lat, cykle owulacji nie są już regularne. Jeśli być może nie powinnaś być regularna i owulować, będziesz mieć dwa pęcherzyki dokładnie w tym samym czasie”. Voila! ciąża bliźniacza – bez technologii wspomaganego rozrodu.yourpillstore.com

Kobiety w ciąży z bliźniakami mogą potrzebować więcej, aby zapobiegać wadom wrodzonym, twierdzi dr Manju Monga, profesor Berel Held, a także dyrektor oddziału medycyny matczyno-płodowej w University of Texas Health Sciences Center w Houston.

„Zalecamy 1 miligram kwasu foliowego dziennie w przypadku ciąż bliźniaczych i 0,4 miligrama w przypadku ciąż pojedynczych” – mówi Monga, która ma bliźnięta. Wiadomo, że kwas foliowy zmniejsza zagrożenie wadami wrodzonymi cewy nerwowej, takimi jak na przykład rozszczep kręgosłupa.

Monga twierdzi, że ciąże bliźniacze wymagają częstszego monitorowania niż ciąże pojedyncze. „Mamy tendencję do częstszego wykonywania ultradźwięków w celu zbadania wzrostu w ciążach bliźniaczych, w porównaniu do jednego badania struktury i jednego badania wzrostu w ciąży pojedynczej”.

Ale wraz z dodatkowymi badaniami przesiewowymi pojawia się ryzyko. Na przykład prawdopodobieństwo wystąpienia bezpośrednio po ciąży jest wyższe w przypadku ciąż bliźniaczych, twierdzi Al-Khan. „Dwukrotnie przyklejasz opiekuna, więc jeśli ryzyko poronienia jest jednym z 1000 w przypadku ciąż pojedynczych, może wzrosnąć do co najmniej jednego na 500 w przypadku bliźniaków”.

Zastanawiasz się, o ile więcej możesz zjeść w swoim bliźniaku? Faktem jest, że z pewnością wystarczy dodać około 600 dodatkowych kalorii dziennie. Odnosi się to do liczby w 2 filiżankach odtłuszczonego mleka i kanapce z serem lub w 2 miseczkach płatków zbożowych z pełnym mlekiem i bananem.

Jeśli już odżywiasz się zdrowo, włączenie tych 600 kalorii będzie jedyną zmianą, jaką będziesz musiał doprowadzić do siebie i swoich bliźniaków, aby zachować zdrowie.

Jeśli przedtem nie był najzdrowszy, nie martw się. Teraz może być wspaniały czas na wprowadzenie lepszych wyborów żywieniowych dla Ciebie i Twoich dzieci. Pamiętaj, różnorodność to podstawa. Dokonując wyboru z różnych grup żywności, otrzymasz najbardziej przydatny asortyment witamin i minerałów.

Wyszukane węglowodany zapewniają Twojemu ciału witalność, której potrzebuje, abyś mógł żyć i rosnąć przez całą ciążę. Są również wypełnione błonnikiem pokarmowym, który pomaga w trawieniu i zapobieganiu – jest to zwykle problem dla przyszłych matek.

Wyszukane węglowodany obejmują:

 • warzywa i owoce
 • produkty pełnoziarniste, takie jak owies, brązowy ryż, pieczywo pełnoziarniste i makarony

Jedna zaleta białka: napędza produkcję, szczególnie białka zawierającego żelazo, które twoje ciało łatwo wchłania, na przykład z czerwonego mięsa, kurczaka i skorupiaków. Twoja objętość zwiększa się w czasie ciąży, aby również wytworzyć krew dzieci. Aby uzyskać zdrowe białka, które nie są nasycone tłuszczami, upewnij się, że otrzymujesz je z:

 • ciężko pracująca wątroba
 • Ryba
 • Drób
 • Tofu oraz inne usługi i produkty sojowe
 • fasolki
 • Orzechy
 • Białka

Jeśli powinieneś być wegetarianinem lub zapytaj swojego lekarza, czy skorzystałbyś z wizyty u dietetyka, aby upewnić się, że wraz z dziećmi masz odpowiednią ilość białka dla siebie.

Będziesz musiał posiadać mocne kości, a dodatkowo funkcje tkanki mięśniowej. Produkty mleczne, takie jak mleko, ser i jogurt, są jednymi z najlepszych zasobów. Mają też ciemne, liściaste zielone warzywa, ale w znacznie mniejszych ilościach. Niektóre pokarmy zawierają wapń, w tym płatki zbożowe wzbogacone wapniem, chleb, sok pomarańczowy i produkty sojowe. Zawsze sprawdzaj etykiety żywności, aby się upewnić.

Wszyscy wiedzą, że powinniśmy stosować dystans fizyczny, zaproponował pandemia COVID-19. Oznacza to, że wiele czynności, które kiedyś były normalne – spędzanie czasu w restauracji, chodzenie do teatru, powrót na trening w centrum fitness – jest teraz zabronionych. Ale jeśli nie jesteś zamknięty lub poddany kwarantannie, nadal możesz czerpać przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu, zachowując dystans od kogokolwiek, kto nie jest w Twoim domu. Ale co to oznacza dla odwiedzenia plaży?

Czy koronawirus może przetrwać w wodzie?

Nadal nie wiemy zbyt wiele o koronawirusie 2 (SARS-CoV-2), który tworzy ciężki zespół ostrej niewydolności oddechowej. Naukowcy, co zrozumiałe, chcą dowiedzieć się, jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się tej bardzo zaraźliwej choroby i znaleźć szczepionkę.

Istnieją pewne badania na ten temat. Zgodnie z WebMD, SARS-CoV-2 może przetrwać dwa do trzech dni na plastiku, ale tylko cztery godziny na miedzi.

Fundacja Water Research zorganizowała 12 marca seminarium internetowe, aby zastanowić się, jak wirus przetrwa w wodzie. Surfrider Foundation podaje szereg kluczowych wyników.

Dotychczasowe badania sugerują, że zarówno wybielacz, jak i chlor są skuteczne w niszczeniu SARS-CoV-2. CDC twierdzi, że nie ma dowodów na to, że możesz dostać COVID-19 podczas pływania w basenie. Chociaż większość basenów publicznych jest zamknięta, dzieje się tak dlatego, że trudno jest w nich utrzymać fizyczny dystans. Fundacja Surfrider informuje, że badania pokazują, że wirus opryszczki może pozostać żywy, a zatem zakaźny w słodkiej wodzie. Oznacza to, że teoretycznie można się zarazić pływając w jeziorze lub rzece. Praktycznie jednak wirus opryszczki byłby prawdopodobnie bardzo rozcieńczony.

Nie przeprowadzono jeszcze żadnych badań dotyczących żywotności SARS-CoV-2 w słonej wodzie. Jednak jest mało prawdopodobne, aby różniło się to od wody słodkiej. Ponadto na większości plaż oceanicznych pływy ostrożnie utrzymują wodę w ruchu. Tak więc, teoretycznie, gdyby jakieś ciało wyrzuciło kropelki wirusa do fal, fala mogłaby natychmiast zmieść je z plaży. Jednak nie wiemy. Pamiętaj też, że na wielu plażach nie jest łatwo dokładnie wyszorować ręce mydłem i wodą, co jest kluczowym elementem zapobiegania chorobom.

Nie jest całkowicie bez ryzyka. Ale noszenie bliźniaków może narazić Cię wraz z dziećmi na zwiększone ryzyko wielu powikłań związanych z ciążą, w tym przedwczesnego porodu i. Nie pozwól, aby cię to zaniepokoiło. Dzięki dobrej opiece prenatalnej możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na cieszenie się zdrową ciążą i zdrowe dzieci.

W przypadku bliźniaków ryzyko:

Przedwczesne porody. Bliźnięta rodzą się przedwcześnie przez ponad połowę czasu. To przed końcem 36 dni ciąży. Wcześniaki mogą mieć problemy zdrowotne jako noworodki. Czasami mają też trwałą niepełnosprawność.

Niska masa urodzeniowa (LBW). Ponad połowa bliźniaków rodzi się z LBW, ważącym mniej niż 5 1/2 funta. Dzieci LBW osiągnęły zwiększone ryzyko problemów zdrowotnych po urodzeniu, takich jak na przykład:

 • i
 • Upośledzenie umysłowe

Jednak zrozum, że jest to bardziej prawdopodobne, jeśli dzieci urodzą się przed 32 dniem lub ważą mniej niż 3 1/3 funta.

Zespół transfuzji bliźniaczej bliźniaczej (TTTS). To zaburzenie dotyka około 10% bliźniąt jednojajowych, które mają wspólne łożysko. TTTS rozwija się za każdym razem, gdy połączenie obejmujące naczynia dziecka pozwala jednemu dziecku uzyskać niewystarczającą ilość krwi, a drugiemu zbyt dużo. Pracownik służby zdrowia może leczyć TTTS za pomocą operacji laserowej w celu uszczelnienia połączenia naczynia lub w celu odkształcenia nadmiaru płynu owodniowego.

. Prawdopodobieństwo wystąpienia stanu przedrzucawkowego może być znacznie większe niż dwa razy niż kobiety niosące jedno niemowlę. Stan przedrzucawkowy charakteryzuje się:

 • Obrzęk
 • Bół głowy
 • Wizja się zmienia

Jeśli to masz, będziesz potrzebować wczesnego porodu, aby uniknąć poważnych komplikacji. Jeśli nie będziesz leczona, stan przedrzucawkowy może pozbawić niemowlęcia tlenu i składników odżywczych oraz uszkodzić narządy.

. Jeśli rozwinie się (wysoki poziom cukru we krwi) w czasie ciąży, Twoje dzieci mogą urosnąć za duże. Dostarczanie dużych dzieci zwiększa ryzyko powikłań podczas porodu i może wymagać wykonania cesarskiego cięcia. Twoje dzieci również mogą mieć i kiedy się urodziły. Możesz jednak ułożyć plan, na przykład z dietą, aby zmniejszyć ryzyko.

Iron defecit. Zbyt mało zdrowej czerwieni ze zbyt małej ilości żelaza może spowodować przedwczesny poród. Pamiętaj, aby dodawać żelazo do swojej codziennej diety zgodnie z zaleceniami lekarza.

Tak, są to poważne zagrożenia, ale nie martw się w nadmiarze. Dzięki dobrej opiece prenatalnej Ty i Twój lekarz możecie zmniejszyć ryzyko i dostrzec wszelkie dylematy wcześniej, zamiast później. Wtedy z pewnością możesz skorzystać z pomocy lekarza, aby poradzić sobie i zminimalizować wpływ jakichkolwiek komplikacji.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do dnia 16 stycznia 2019 r

ŹRÓDŁA:

March of Dimes: „Multiples: Twins, Triplets and Beyond”.

American College of Obstetricians and Gynecologists: „Posiadanie bliźniaków”.

Fundacja Nemours: „Przygotowanie do porodu mnogiego”.

National Institutes of Health: „Bliźnięta, trojaczki i porody mnogie”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone. „”

Test ferrytyny mierzy całkowitą ilość białka krwi zwanego ferrytyną, które magazynuje żelazo. Potraktuj swoje ciało jak domową spiżarnię. Prawie w całości jest zaopatrzony w żywność, którą codziennie zatrudniasz. niektóre rzeczy trzymasz tam przez dłuższy czas – dodatkowe pole makaronu lub puszkę fasoli, które możesz mieć pod ręką, gdy zapasy się wyczerpią.

Twoje ciało przechowuje żelazo w identyczny sposób. Wykorzystuje pewną ilość żelaza, które otrzymuje od razu z pożywienia, aby wytworzyć tlen we krwi. Ale poza tym trzyma pod ręką trochę żelaza na okazje, kiedy nie dostajesz wystarczającej ilości jedzenia, które spożywasz.

Żelazo jest przechowywane w białku zwanym ferrytyną. Aby sprawdzić, ile jest w tobie, lekarz może zlecić badanie krwi na obecność ferrytyny.

Lekarze zlecają wykonanie testu na ferrytynę, jeśli inne badania krwi wskażą, że to możliwe, co może doprowadzić do braku tlenu we krwi. Może to wskazywać na nadmierną ilość lub niewystarczającą ilość żelaza w organizmie. Lekarze mogą również używać go do diagnozowania i stanu Stilla u dorosłych (nietypowa postać z).

Niska zawartość żelaza będzie przyczyną, jeśli:

 • Zwykle odczuwają zawroty głowy, słabe i
 • Mieć
 • Wyglądaj blado
 • Mają zadyszkę
 • Miej szybkie bicie serca

Możesz także mieć dziwne pragnienie lukrecji, kredy, brudu lub gliny. Możesz poczuć pieczenie na swoim.

Jeśli pozostawisz go bez kontroli, niski poziom żelaza może (kiedy nie pompujesz krwi do organizmu tak dobrze, jak powinien). Może również powodować następujące objawy:

 • , lub szum w uszach

Badanie krwi ferrytyny może również pomóc lekarzowi ustalić, czy organizm oszczędza nadmierne ilości żelaza. Wysoki poziom może wskazywać na infekcję,,, lub niektóre formy.

Objawy wysokiego poziomu żelaza są różne i mogą obejmować:

 • Wyczerpanie
 • problemy
 • Niska
 • Utrata anatomii człowieka
 • Ból brzucha
 • Brak energii

„”

Jest to prosty test, który pozwala lekarzowi zmierzyć po prostu, ile amoniaku jest w twoim ciele. Bakterie w jelitach i komórkach wytwarzają amoniak, gdy organizm się rozpada.

Amoniak to tylko odpad. Twój zamienia amoniak w substancję chemiczną zwaną mocznikiem. Ta substancja chemiczna jest -rozpuszczalna – co oznacza, że ​​rozpuszcza się w. Pozostawi ludzkie ciało w twoim. Jeśli jednak masz określone problemy zdrowotne, takie jak lub, organizm ludzki nie może wytwarzać ani eliminować mocznika. W obu przypadkach gromadzi się amoniak. Może to spowodować wiele dylematów, takich jak zamęt, skrajne zmęczenie, aw niektórych przypadkach, a także śmierć.

Twój lekarz prawdopodobnie zleci badanie amoniaku, jeśli masz zmiany neurologiczne, takie jak nagłe splątanie lub jesteś w śpiączce bez powodu.

Twój lekarz może zlecić badanie amoniaku, jeśli w ciągu pierwszego lub dwóch dni po porodzie wystąpią u niego następujące objawy:

 • Brak energii
 • Drażliwość

Twój lekarz może zlecić ten test dla Ciebie lub dziecka, jeśli podejrzewa, że ​​Twoje dziecko ma którekolwiek z poniższych:

 • Zespół Reye’a, niezwykła, ale poważna infekcja, która ma znaczenie dla i. Jest powiązany z używaniem u młodych, co obejmuje spadek od lat 80.
 • Zaburzenia cyklu mocznikowego. Wpływa to dokładnie na to, jak organizm pozbywa się odpadów powstałych w wyniku rozpadu. U noworodków objawia się brakiem energii, drażliwością lub.

Inne powody, dla których lekarz może zlecić ten test, dodaj:

 • masz chorobę lub wyniki badań krwi sugerują, że tak, a stan twojego zdrowia pogorszył się (zwłaszcza jeśli masz zmodyfikowaną funkcję lub nawet problem neurologiczny).
 • Chcą się dowiedzieć, czy leczenie jest stosowane przez zaburzenie zwane. Dzieje się tak, gdy osoby z chorobami wątroby mają skrajne zamieszanie i inne zmiany psychiczne.

Technik laboratoryjny pobierze próbkę krwi z żyły w ramieniu. Mogą również po prostu pobrać krew z żyły, a nie z żyły. Ale to się nie dzieje normalnie.

to jeden rodzaj enzymu obecnego w organizmie. Enzymy to białka, które pomagają w zachodzeniu reakcji chemicznych. Na przykład są w stanie rozbić duże cząsteczki na mniejsze części lub pomóc mniejszym cząsteczkom połączyć się w większe struktury.

Masz fosfatazę alkaliczną w ludzkiej anatomii, razem z twoimi,, i kośćmi.

Jeśli masz objawy choroby, a nawet zaburzenia kości, lekarz może zlecić wykonanie testu fosfatazy alkalicznej (ALP), aby zmierzyć poziom enzymu w twoim organizmie i pomóc w zdiagnozowaniu sytuacji. Czasami jest to część szerszego zakresu testów zwanych rutynowym panelem wątroby lub wątroby, które sprawdzają, jak pracujesz.

Jeśli wątroba nie działa prawidłowo, całkowita ilość ALP w twojej może być wysoka. Lekarze zazwyczaj wykorzystują ten test do sprawdzenia zablokowanych dróg żółciowych. Inne stany, które spowodują problemy z wątrobą, obejmują:

 • Zablokowanie dróg żółciowych

Test może również wykryć problemy z kośćmi, w tym:

 • Rak, który rozprzestrzenił się na kości
 • Choroba Pageta, która dokładnie wpływa na sposób wzrostu kości
 • dylematy, które przyniosły

Laboratorium będzie potrzebowało niewielkiej ilości krwi do wykonania testu.

Każdy, kto kontroluje pobieranie krwi, zaczyna od założenia dobrej elastycznej opaski, zwanej opaską uciskową, wokół ramienia. To sprawia, że ​​twoje żyły puchną od krwi.

Technik laboratoryjny wyczyści lokalizację za pomocą roztworu zabijającego zarazki. (Może to być miejsce jako część dłoni lub grzbietu dłoni). Poczujesz małe ukłucie, gdy igła przełączy się do twojej żyły. Krew spływa do maleńkiej fiolki przymocowanej do igły.

Po zakończeniu testu technik laboratoryjny zdejmie opaskę uciskową, a ty otrzymasz bandaż w miejscu, w którym weszła igła. To zajmie tylko chwilę.

Pobieranie próbek krwi jest na ogół wyjątkowo bezpieczne. Niektóre rzeczy, które mogą się zdarzyć po teście, obejmują miejsce, w którym igła weszła, i tylko trochę. Istnieje również niewielki potencjał choroby.

„”

Test (PRL) mierzy po prostu, ile tzw. Prolaktyny masz we krwi. Hormon jest wytwarzany w przysadce mózgowej, która znajduje się tuż pod mózgiem.

Kiedy kobiety właśnie oferowały poród, ich poziom prolaktyny wzrasta, aby mogły wytwarzać mleko matki. Niemniej jednak wysoki poziom prolaktyny może być wysoki, jeśli nie jesteś w ciąży, a także jeśli jesteś osobą.

Twój lekarz może zlecić wykonanie testu prolaktyny, gdy zgłosisz następujące objawy:

Dla kobiet

 • Nieregularne lub brak okresów
 • wydzielina z mleka, gdy być może nie jesteś w ciąży lub karmisz piersią
 • Czułość w twoim
 • Objawy menopauzy, takie jak na przykład i

Dla facetów

 • Zmniejszona
 • Trudność w uzyskaniu erekcji
 • Bolesność lub powiększenie piersi
 • Produkcja mleka matki (niezwykle rzadko)

Dla obu

 • Niewyjaśnione
 • dylematy

Zwykle mężczyźni i kobiety niebędące w ciąży mają we krwi tylko maleńkie ślady prolaktyny. Kiedy masz wysoki poziom, może to być spowodowane:

 • (a w przysadce mózgowej wytwarzającej nadmierną ilość prolaktyny)
 • Choroby wpływające na (element kontrolujący przysadkę mózgową)
 • (a)
 • Leki stosowane w leczeniu i
 • Uraz lub podrażnienie klatki piersiowej (na przykład blizny lub nawet zbyt ciasny stanik)

Ponadto,, i (brak równowagi hormonalnej wpływający na jajniki) wszystko to może wpływać na zdolność organizmu do eliminacji prolaktyny.

Nie musisz robić żadnych specjalnych przygotowań do testu prolaktyny. Otrzymasz próbkę pobraną w laboratorium lub nawet w szpitalu. Pracownik laboratorium wbije igłę w żyłę w ramieniu, aby ją dotknąć.

Niektóre osoby odczuwają jedynie lekkie ukłucie. Inni mogą odczuwać umiarkowany ból i później zobaczyć lekkie siniaki.

Po kilku dniach otrzymasz wyniki testu prolaktyny w postaci liczby.

Normalny zakres prolaktyny we krwi to:

 • Samce: od 2 do 18 nanogramów na mililitr (ng / ml)
 • Kobiety w ciąży: od 2 do 29 ng / ml
 • Ciężarne kobiety: 10 do 209 ng / ml

„”

Jeśli jesteś przyszłą mamą, jednym z wielu testów prenatalnych, które możesz wykonać, może być test na obecność przeciwciał lub ocena przeciwciał. Wyszukuje określone, specjalne białka stworzone przez Ciebie w Twoim.

Możesz mieć te przeciwciała, jeśli otrzymałeś je od dawcy lub urodziłaś wcześniej. Istnieje również szansa, że ​​twoje ciało je wytworzy, gdy grupy krwi twojego dziecka nie będą pasować.

Niektóre z tych przeciwciał mogą zostać przekazane przez Ciebie do krwiobiegu Twojego dziecka, gdzie mogą wyrządzić im krzywdę. Badania przesiewowe na obecność przeciwciał pozwalają wraz z lekarzem dowiedzieć się, czy je masz, aby zaplanować ochronę rosnącego dziecka.

Twoje mechanizmy obronne wytwarzają przeciwciała do walki z rzeczami, które postrzega jako „nie ty”. W większości przypadków to świetnie, ponieważ przeciwciała często atakują zarazki. Kiedy jesteś, twoje mechanizmy obronne dbają również o niemowlę. Jeśli czerwone krwinki różnią się od czerwonych krwinek Twojego dziecka, spowoduje to dylematy.

Zdecydowanie najbardziej powszechny jest związany z sekcją + lub – twojej grupy krwi, zwaną czynnikiem Rh. Wiele osób jest Rh-dodatnich, co oznacza, że ​​ich czerwone krwinki będą miały białko Rh. Ludzie z ujemnym Rh nie. Więc naprawdę wytworzą przeciwciała, aby zaatakować wszelkie komórki krwi Rh-dodatnie, które wchodzą do ich ludzkiej anatomii.

Jeśli powinieneś być Rh-ujemny wraz z dzieckiem, które jest Rh-dodatnie, twoja krew może mieć przeciwciała Rh, które mogą rozprzestrzeniać się do krwi twojego niemowlęcia, gdzie atakują i niszczą czerwone krwinki twojego niemowlęcia. Może to spowodować bardzo poważny i śmiertelny typ.

Twoje ciało mogło wytworzyć inne przeciwciała, które mogą również atakować czerwone krwinki niemowlęcia.

Powinnaś zbadać swoją grupę krwi na wczesnym etapie ciąży, na przykład podczas pierwszej wizyty prenatalnej. Jeśli powinnaś być Rh-ujemna, musisz poddać się badaniu na obecność przeciwciał przez pierwsze 3 miesiące ciąży. (Jeśli powinieneś być Rh-dodatni, Twój lekarz może nadal chcieć wykonać test przeciwciał u Ciebie).

Technik pracuje na igle, aby pobrać próbkę krwi z żyły w dłoni lub ramieniu. Możesz poczuć niewielkie ukłucie i niewielkie krwawienie lub zasinienie w miejscu, w którym w rzeczywistości wbija się igła.

Jest szansa, że ​​wyślą próbkę do laboratorium, aby wykonać pośredni test na zgrubienia, który sprawdza obecność ruchliwych przeciwciał czerwonej krwi.

Bez względu na to, jaki lek wybierze dla Ciebie lekarz, warto wiedzieć jak najwięcej o tym, jak dokładnie wpłynęła na Ciebie choroba. Dobrym sposobem na powiedzenie jest zapytanie o swoje „znaczniki”.

Jeśli jesteś leczony, twój lekarz sprzedaje lub test moczu. To ujawnia kilka markerów – ilości różnych enzymów, białek, a także innych substancji krążących w organizmie – dostarczających wskazówek dotyczących Twojej choroby, a także postępu leczenia.

Kilka z tych środków obejmuje:

 • Fosfataza alkaliczna specyficzna dla kości (Bone ALP lub BALP). To jest oszacowanie tego tempa tworzenia kości w całym szkielecie. Tworzenie kości może wydawać się cenną rzeczą, ale biorąc pod uwagę okoliczności, nadmierna ilość może być zła. Ludzie, którzy mają generalnie poziomy BALP, które są do 3 x normalne.
 • Osteokalcyna. To kolejny marker tworzenia się kości.
 • N-telopeptyd w moczu typu I lub uNTX. Może to być marker resorpcji kości lub utraty kości.
 • poziomy. Środek ten ocenia, czy masz niedobór, który jest potrzebny do wchłaniania przez organizm. Możesz przyjmować dużo, ale jeśli nie masz wystarczającej ilości witaminy D, nie zostanie ona łatwo wchłonięta przez ludzką anatomię.

ZA

Funkcja WebMD

ŹRÓDŁA: dr n. Med. Michael Holick, profesor medycyny, fizjologii i biofizyki, ambulatorium Uniwersytetu Bostońskiego. Robert Recker, MD, MACP, profesor medycyny i dyrektor Centrum Badań nad Osteoporozą, Creighton University School of Medicine, Omaha, Neb. National Osteoporosis Foundation.

© 2007 WebMD, Inc. Wszelkie wolności zastrzeżone.

Porządkowanie może zająć trochę czasu, niemniej jednak podanie adresu e-mail jest tego warte. Niekontrolowana cukrzyca oznacza, że ​​poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, nawet jeśli go leczysz. I możesz mieć objawy, takie jak na przykład częstsze oddawanie moczu, duże pragnienie i inne dylematy związane z cukrzycą. 

Jeśli nie poświęcisz czasu na opanowanie tego, możesz narazić się na szereg komplikacji. Cukrzyca może mieć wpływ na prawie każdy organ w tobie, łącznie z:

 • Serce i naczynia krwionośne
 • Oczy
 • Nerki
 • Nerwowość
 • Przewód pokarmowy
 • Dziąsła i zęby

a choroby naczyń krwionośnych to normalne dylematy dla wielu osób, u których cukrzyca nie jest prawidłowo. Prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca i udarów mózgu jest co najmniej dwa razy większe niż u osób bez tej choroby.

Uszkodzenie naczyń krwionośnych lub może również powodować dylematy stóp, które w rzadkich przypadkach mogą powodować amputacje. Osoby z cukrzycą mają dziesięciokrotnie większe prawdopodobieństwo usunięcia palców u nóg i stóp niż osoby bez tej choroby.

Objawy: Możesz nie zauważyć znaków ostrzegawczych do czasu udaru mózgu. Trudności z dużym przepływem krwi w nogach mogą powodować skurcze nóg, zmiany w porach i skórze oraz osłabienie czucia.

Bardzo dobra wiadomość: wiele szanowanych raportów pokazuje, że kontrolowanie cukrzycy za pomocą leków, diety i ćwiczeń może pomóc uniknąć tych problemów lub zapobiec ich pogorszeniu, jeśli je masz.

Cukrzyca może być głównym powodem nowej utraty wzroku u dorosłych w wieku od 20 do 74 lat w USA. Może powodować dylematy oczu, z których wiele może powodować ślepotę, jeśli nie będziesz leczony:

 • Jaskra
 • Zaćma
 • Retinopatia cukrzycowa, obejmująca drobny krwiobieg w twoich oczach

Objawy: dylematy lub nagła utrata wzroku.

Bardzo dobra wiadomość: badania pokazują, że regularne badania wzroku i terminowe leczenie tego rodzaju dylematów mogą zapobiec nawet 90% ślepoty związanej z cukrzycą.

Kwitną kwiaty, albo trawniki czy drzewa pękają od nowej zieleni i – jak w zegarku – łzawią ci oczy, cieknie nos, a także kichanie. Chciałbyś, żebyś skorzystał na ładnej pogodzie, ale gdy wychodzisz na zewnątrz, czujesz się nieszczęśliwy.

Uważasz, że można to opisać jako przeziębienie, ale jest pewien wzorzec. Każdego roku masz te same objawy, gdy w powietrzu jest wiosna (lub lato lub jesień). Prawie na pewno masz alergie sezonowe, które czasami nazywa się katarem siennym.

Niektóre rośliny, w tym ambrozja, trawy i dęby, wytwarzają drobny proszek zwany pyłkiem, który jest wystarczająco lekki, przemieszczając się w powietrzu. Jest to jeden ze sposobów, w jaki te rośliny rosną i rozmnażają się samodzielnie.

Znacznie ponad 25 milionów Amerykanów jest uczulonych na pyłki. Niektóre osoby są uczulone na pyłki drzew, czyli na wiosnę. Inni mają problem z pyłkami traw, to jest raczej problem letni. Jeszcze inni mają problem z pyłkiem chwastów, który jest powszechny jesienią.

Jeśli masz alergię na pyłki i wychodzisz na zewnątrz w dniu, w którym latają, Twoje ciało zareaguje tak, jakby zostało zaatakowane. Twoje mechanizmy obronne mogą wywołać reakcję zwaną histaminą. Kiedy to nastąpi, będziesz mieć objawy takie jak:

 • Swędzące gardło
 • Czerwone, swędzące, łzawiące oczy
 • Katar lub zatkany nos
 • Kichanie
 • Świszczący oddech lub kaszel

Twój lekarz może najpierw chcieć potwierdzić, że masz alergię. Alergolog przeprowadzi badanie skórne, aby sprawdzić, co jest przyczyną problemów.

Gdy już to zawężamy, istnieje wiele metod leczenia alergii na pyłki:

 • Irygacja nosa. Wypłukuje zatoki za pomocą wyciskanej butelki, dzbanka neti lub innego urządzenia, używając roztworu słonej wody (soli fizjologicznej). Upewnij się, że używasz wody destylowanej lub sterylnej. Jeśli używasz zwykłej wody, przed użyciem musisz ją zagotować i pozostawić do ostygnięcia. Lub możesz go przefiltrować, używając filtra z napisem „NSF 53” lub „NSF 58” lub „bezwzględny rozmiar porów” 1 mikrona lub mniejszy. Pamiętaj również, aby wyczyścić butelkę lub dzbanek neti po każdym użyciu, również używając wody destylowanej, sterylnej, przegotowanej lub filtrowanej.
 • Leki dostępne bez recepty (OTC). Leki przeciwhistaminowe blokują histaminę wytwarzaną przez organizm. Jeśli nos jest zatkany, leki zmniejszające przekrwienie mogą pomóc w oddychaniu. Niektóre spraye do nosa również pomagają w nadwrażliwości.
 • Leki na receptę. Jeśli leki OTC nie działają, lekarz może przepisać coś silniejszego. Niektóre przepisane leki blokują inne substancje chemiczne niż histamina, które wywołują alergie. Inne leczą obserwowalne objawy wywołane przez określone formy chwastów lub pyłków traw.
 • Strzały dla alergików. Jeśli nie masz szczęścia z lekami, pomocne mogą być zastrzyki alergiczne. Co kilka tygodni będziesz chodzić od razu do alergologa, aby lekarz wstrzyknął niewielką ilość tego, co powoduje problemy pod warstwą skóry. Po kilku miesiącach organizm powinien przyzwyczaić się do wyzwalacza, a objawy powinny postępować.

Wyrażenie () opisuje zespół zaburzeń, w których dochodzi do stanu zapalnego. Zwykle był uważany za chorobę, ale badania sugerują, że przewlekła choroba może prawdopodobnie nie być spowodowana atakiem układu odpornościowego na organizm ludzki. Jest to raczej wynikiem mechanizmów obronnych atakujących łagodny wirus, bakterie lub pokarm w jelitach, co prowadzi do uszkodzenia jelit.

Dwie główne formy są i. ogranicza się do jelita grubego lub jelita grubego. z drugiej strony może dotyczyć dowolnej części przewodu pokarmowego od przewodu pokarmowego do przewodu pokarmowego. Najczęściej jednak dotyczy ostatniej części jelita cienkiego lub okrężnicy lub obu.

Jeśli masz nieswoiste zapalenie jelit, rozumiesz, że często przebiega ono w fazie narastania i zanikania. Jeśli masz ciężki stan zapalny, choroba jest określana jako aktywna, a także osoba doświadcza zaostrzenia objawów. Jeśli masz mniej lub nie masz zapalenia, u kogokolwiek często nie występują objawy, a także raportowano, że choroba jest w remisji.

IBD to po prostu choroba o nieznanej przyczynie. Jakiś czynnik lub nawet mieszanka czynników – bakterie, wirusy, antygeny – wyzwala mechanizmy obronne organizmu, aby wywołać efekt zapalny w

Back to top